Hráči tejto kolektívnej hry zoskakujú padákom na ostrov, následne si hľadajú zbrane a výstroj so zámerom zabiť iných a prežiť. Víťazom je posledný zostávajúci hráč alebo tím.
Nepálsky telekomunikačný úrad vydal všetkým poskytovateľom internetových služieb obežník, v ktorom im nariaďuje zablokovanie predmetnej hry. "Po prívale sťažností od rodičov, kurátorov a školských organizácií sme žiadali súdny príkaz na zákaz PUBG, odvolávajúc sa na psychologický dosah na tínedžerov a študentov," uviedli miestne policajné zdroje. Bojovú hru z dielne juhokórejskej spoločnosti Bluehole si od jej uvedenia v roku 2017 stiahlo viac než 100 miliónov užívateľov. Rodičia a učitelia tvrdia, že hra podnecuje v mládeži násilie a odvádza pozornosť študentov od učenia.
Príležitostný hráč, 28-ročný Saugat Joši, uviedol, že rodičia by sa namiesto toho mali so svojimi deťmi rozprávať o zlepšení hráčskych návykov. "Zákaz nie je riešením. Teraz je v móde PUBG, ale na budúci rok tu môže byť desať ďalších podobných hier. Nemôžeme zakázať všetko," povedal. PUBG je zakázaná aj v indickom štáte Gudžarát, kde úrady zatkli za hranie tejto hry už desiatky osôb, dodáva AFP. Predstavitelia regionálnej vlády v pobrežnom indickom štáte Goa označili PUBG za "démona v každom dome".