Ich účastníci požadovali odstúpenie vlády premiéra Ediho Ramu. Informovala o tom agentúra AFP.
Podľa albánskeho ministerstva vnútra utrpelo bližšie nešpecifikované zranenia päť policajtov. Zranenia utrpelo aj 15 demonštrantov, proti ktorým polícia použila slzotvorný plyn.
Protestnú demonštráciu proti vláde premiéra Ramu zvolali opozičné subjekty Demokratická strana Albánska (DP) a Socialistické hnutie za integráciu (LSI). "Vyzývam vás na odpor a neposlušnosť, aby sme zvrhli Ramu," prihovoril sa davu vodca DP Lulzim Basha s tým, že Albánsko potrebuje predčasné voľby a dočasnú vládu.
Protestujúci, ktorých sa na sobotňajšom zhromaždení v Tirane zišlo niekoľko tisíc, skandovali heslá ako "parlament zločinu" a vyzývali premiéra, aby odstúpil. Na niekoľkých miestach prerazili policajné kordóny, útočili na policajtov kameňmi a dymovnicami a podpálili vozidlo zaparkované pred budovou parlamentu.
Premiér Rama najnovšie násilie v uliciach albánskej metropoly odsúdil a povedal, že opozičné strany sú na ceste k sebazničeniu. Z albánskeho parlamentu odišlo vo februári všetkých 33 poslancov DP. Nasledovali opakované násilné protesty pred budovou parlamentu a potýčky medzi demonštranti a políciou.
Opozícia obviňuje Socialistickú stranu Albánska (PS) premiéra Ramu z korupcie a napojenia na organizovaný zločin, čo však druhá strana odmieta.
Vládnuci socialisti, ktorí majú v 140-člennom parlamente 74 kresiel, tvrdia, že opozičné protesty nepomáhajú Albánsku v snahe o členstvo v Európskej únii. Albánsko by pritom rokovania o vstupe do EÚ chcelo odštartovať v júni.