Informovala o tom agentúra AFP.
Združenie odborových zväzov stojace v popredí protestov plánuje súčasne vymenovať členov civilného orgánu, ktorý by prevzal moc od vládnucej vojenskej rady, ktorá sa jej chopila po tom, ako 11. apríla zosadila dlhoročného prezidenta Umara Bašíra.
Veľký dav protestujúcich čakal celú nedeľu pred armádnym ústredím na plánované oznámenie o civilnej rade, po príchode noci však bolo jasné, že k nemu nedôjde.
"Prerušujeme naše rozhovory s vojenskou radou," povedal hovorca protestného hnutia Muhammad Mohamed al-Amím desaťtisícom zhromaždených ľudí. Dodal, že protest bude pokračovať, a obvinil vojenskú radu, že sa len málo odlišuje od Bašírovho režimu.
Šéf vojenskej rady generál Abdal Fattáh Burhán predtým v priebehu dňa potvrdil odhodlanie armády odovzdať moc ľudu a prisľúbil, že na požiadavky demonštrantov bude reagovať do jedného týždňa.
Neskôr však Burhán kritizoval protestujúcich za to, že blokujú cesty a preberajú do svojich rúk bezpečnosť, ktorú má zaisťovať štát. Demonštranti totiž vytvorili vlastné kontrolné stanovištia, aby preverovali ľudí prichádzajúcich na miesto protestov, kde sú utáborení od zosadenia Bašíra, približuje AFP.
Burhán v nedeľu tiež potvrdil, že v Bašírovej rezidencii našli vyše 113 miliónov dolárov v hotovosti. Tím policajtov, vojakov a bezpečnostných agentov pri prehliadke budovy našiel sedem miliónov eur, 350.000 dolárov a päť miliárd sudánskych libier (93 mil. eur).
Saudská Arábia a Spojené arabské emiráty medzitým ponúkli Sudánu finančnú pomoc vo výške troch miliárd dolárov. Africká krajina patrí k najchudobnejším na svete a čelí finančnej kríze, vedúcej k výraznému zdražovaniu základných potrieb, čo patrilo k hlavným príčinám štvormesačných protestov proti Bašírovi, po ktorých ho zosadila a zatkla armáda.