Moulton je v Demokratickej strane považovaný za rebela. Keď demokrati po minuloročných parlamentných voľbách získali kontrolu nad Snemovňou reprezentantov, bol jedným z tých kongresmanov, ktorí sa snažili zabrániť tomu, aby na čelo snemovne opäť zasadla Nancy Pelosiová.
"Desiatky rokov rozdelenia a korupcie rozbili našu demokraciu a okradli Američanov o ich hlas," uviedol Moulton vo videu, v ktorom oznámil zámer uchádzať sa o nomináciu do súboja s republikánskym kandidátom na prezidenta. "Zatiaľ čo naša krajina postupuje vpred, Washington zostal ukotvený v minulosti," dodal. Za jednu zo svojich priorít Moulton označil boj so zmenami klímy a podporu hospodárskeho rastu pomocou trvalo udržateľných pracovných miest a pokročilých technológií. Presadiť chce tiež reguláciu strelných zbraní.
Moulton v rokoch 2001 až 2008 slúžil v americkom námorníctve. V jeho radoch pôsobil vo vojne v Iraku. Od roku 2015 je kongresmanom. Štyridsaťročný politik je už devätnástym uchádzačom o demokratickú nomináciu do prezidentského súboja. Podľa agentúry Reuters je ale na celonárodnej úrovni jednou z menej známych tvárí. Okrem neho sú medzi kandidátmi ešte dvaja ďalší bývalí vojaci Pete Buttigieg a Tulsi Gabbardová.
Podľa prieskumov má zatiaľ najväčšiu šancu získať demokratickú nomináciu nezávislý senátor Bernie Sanders, nasledovaný senátorkami Elizabeth Warrenovou a Kamalou Harrisovou. Najväčšiu podporu voličov má však bývalý viceprezident Joe Biden, ktorý ale zámer kandidovať zatiaľ oficiálne neoznámil. Podľa niekoľkých amerických médií by tak mohol urobiť tento týždeň.