Kým srílanský minister cestovného ruchu John Amaratunga v pondelok oznámil, že zahynulo 39 cudzincov, ministerstvo zahraničia potvrdilo 31. Pri útokoch bolo zranených 500 ľudí a podľa ministra pre cestovný ruch z nich 28 boli cudzinci. Medzi obeťami nie je podľa doterajších informácií žiadny Čech.
Minister Amaratunga uviedol, že spolupracuje s ministerstvom zahraničia a so zastupiteľskými úradmi cudzích krajín, aby "zaistil formality a prípady zahraničných obetí mohli byť čo najrýchlejšie vyriešené". Zahraničné obete sú identifikované postupne. Británia prišla o osem svojich občanov, medzi mŕtvymi cudzincami je tiež osem Indov. O dvoch občanov prišlo pri útokoch Turecko, Čína, Austrália, Španielsko, Švajčiarsko a Saudská Arábia. Po jednej obeti hlásia Japonsko, Bangladéš, Holandsko, Francúzsko a Portugalsko.
Útoky neprežili ani tri deti dánskeho miliardára Andersa Holcha Povlsena. Nemecké ministerstvo zahraničia uviedlo, že medzi obeťami je aj osoba, ktorá mala americké aj nemecké občianstvo. Ministerstvo zahraničných vecí USA potvrdilo najmenej štyri obete z radov Američanov a niekoľkých ďalších zranených. Či je medzi mŕtvymi aj človek s americko-nemeckým občianstvom, nie je jasné. Podľa zahraničných tlačových agentúr by nezrovnalosti v počte mŕtvych cudzincov mohli plynúť práve z toho, že mnohí z nich mali občianstva niekoľkých štátov.
"Vláda už ponúkla pomoc všetkým obetiam aj kostolom a hotelom, ktoré boli pri nedeľných útokoch poškodené," povedal Amaratunga. Minister dodal, že Srí Lanka robí všetko pre zaistenie bezpečnosti návštevníkov. Vláda chce poskytnúť rodinám mŕtvych 100 000 rupií (cca 1 274 eur) na uhradenie pohrebných výdavkov a 100 000 až 300 000 rupií majú dostať zranenia na úhradu liečebných nákladov. Srílanská polícia zatiaľ zatkla 24 ľudí a útoky spája so siedmimi samovražednými atentátnikmi. Úrady z útokov obvinili miestnu islamskú skupinu, pátrajú ale po jej možných spojencoch v zahraničí.