Informovala o tom tlačová agentúra AP. Obe strany oznámili, že založia spoločný výbor zložený z členov vojenskej rady a združenia SPA, ktoré zastrešuje 15 sudánskych odborových zväzov. Rada bude mať za úlohu vyriešiť politické nezhody.
Demonštranti v stredu súhlasili s obnovením rozhovorov s armádou. Vojenská rada takisto oznámila rezignáciu jej troch členov, ktorých opozícia obviňovala z blízkych vzťahov s Bašírom. Sudánska komunistická strana, ktorá je takisto členom protestného hnutia, v piatok žiadala aj odstúpenie štvrtého člena.
Demonštranti sa obávajú, že armáda, v ktorej dominujú ľudia vymenovaní Bašírom, sa bude držať pri moci alebo ako prezidentovho nástupcu vyberie niekoho z vlastných radov. Takisto sa obávajú, že islamisti a ďalšie frakcie blízke zosadenému prezidentovi budú mať zaručené miesto v procese tvorby novej vlády.
Líder sudánskej opozície Sádik Mahdí v sobotu povedal, že Sudán musí "okamžite" pristúpiť k Medzinárodnému trestnému súdu (ICC), ktorý Bašíra obvinil z genocídy a vojnových zločinov. Pristúpenie sa má uskutočniť v koordinácii s dočasne vládnucou vojenskou radou.