V pohotovosti sú zdravotníci, humanitárni pracovníci i armáda, ktorá nasadila sedem vojnových lodí, lietadlá a vrtuľníky, informovala agentúra Reuters. Teraz sa búrka nachádza nad Bengálským zálivom asi 275 kilometrov juhozápadne od mesta Púrí, kde zvláštne vlaky odvážajú do bezpečia turistov. Z Púrí, ktorý podľa úradov pravdepodobne pocíti dôsledky búrky najsilnejšie, má byť celkom evakuovaných okolo 100 000 ľudí.
Fani sprevádza vietor s rýchlosťou 170 až 180 kilometrov za hodinu, uviedli indickí meteorológovia. Server Tropical Storm Risk, ktorý sleduje búrky, ju ohodnotil stupňom štyri na päťbodovej škále, teda ako druhú najnebezpečnejšiu. Školy a univerzity v štáte Urísa boli kvôli búrke uzavreté. Úrady evakuujú obyvateľov nízko položených oblastí z 15 okresov štátu Urísa, pre ktoré zriadili 850 provizórnych prístreškov.
Turisti boli vyzvaní, aby opustili pobrežné lokality v štátoch Urísa a Bangla (predtým Západné Bengálsko). V stave pohotovosti sú aj štáty Ándhrapradéš a Tamilnádu. Úrady tiež už v stredu nariadili všetkým rybárom, aby sa vrátili na pevninu, a prerušili operácie v dvoch veľkých prístavoch v štáte Urísa. Po piatkovom dopade búrky na pevninu v štáte Urísa sa predpokladá, že živel zoslabne a v sobotu bude postupovať smerom k mestu Čitágáon v Bangladéši.
Východné pobrežie Indie býva v cyklónovej sezóne trvajúcej zhruba od apríla do decembra vystavené ničivým búrkam. V roku 1999 pripravila v štáte Urísa búrka o život takmer 10 000 ľudí.