Celý proces sa však môže teraz výrazne spomaliť, dvaja hlavní podozriví totiž začali využívať právne kľučky.
Vďaka tvrdej práci policajtov to napriek chybám vo vyšetrovaní doteraz vyzeralo, že všetko ide hladko a súd je už na dohľad. Všetko sa však môže zmeniť. Hlavný vyšetrovateľ úkladnej vraždy Peter Juhás, ktorý má dôveru právnikov i rodín pozostalých, totiž dočasne nemôže vykonávať procesné úkony s obvinenými.
Dôvodom je sťažnosť Kočnerovho obhajcu Mareka Paru, podľa ktorého je Juhás voči jeho klientovi zaujatý, pretože mal vedieť o nátlakových praktikách príslušníkov NAKA na adresu Zsuzsovej a nič s tým neurobil. Kým o sťažnosti Juhásov nadriadený nerozhodne, procesné úkony zaňho musia robiť jeho kolegovia. Na možné prieťahy poukázala televízia Markíza.
Ku Kočnerovým výhradám na šéfa vyšetrovacieho tímu sa pridala aj Zsuzsová, tá sa navyše sťažuje aj na jeho podriadených. Tí sa ju vraj snažia cestou na výsluchy zastrašovať, pričom vidieť a počuť to mali aj advokáti. „Ona hovorí, že keď ju presúvajú z väznice na úkon, tak jej vždy niektorý z policajtov rozpráva, že dostane doživotie, že ju môže niekto zabiť, nech si dáva pozor na svoju rodinu, že pán Kočner ju nechá odstrániť a tak ďalej. Potom jej hovoria, že by bolo načase, aby začala vypovedať,“ hovoril už v apríli Zsuzsovej právnik. Trestné oznámenia na policajtov už rieši Inšpekcia Ministerstva vnútra.
Zastúpiť ho môže kolega
Peter Vačok, bývalý vyšetrovateľ
Pokiaľ niektorá zo strán namietne policajta, tak ten sa musí sám rozhodnúť. Ak je tam podaný opravný pro- striedok, tak rozhoduje bezprostredne nadriadený tohto policajta. Nemal by robiť nijaké úkony, len neodkladné, ktorých nevykonanie by narušilo proces dokazovania.
Keď je konkrétny policajt namietnutý, úkony vykonáva iný policajt, zvlášť keď je dokazovanie vykonávané v tíme. Je to z toho dôvodu, aby sa tieto námietky nezneužívali a nespôsobovali sa účelovo prieťahy v konaní. Keď je dobrá organizácia práce v Policajnom zbore, tak to vyšetrovanie nespomalí.