V prvej novele zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia poslankyňa Eva Antošová (SNS) navrhovala, aby mali spotrebitelia lepšie informácie o pôvode mäsa. "Je nevyhnutné, aby spotrebiteľ disponoval informáciou o pôvode mäsa, z ktorého konkrétna prevádzka spoločného stravovania pripravuje pokrmy, aby mohol urobiť svoje obchodné rozhodnutie aj podľa ďalších informácií, napríklad flexibilne reagovať na konkrétne medializované potravinové kauzy," uviedla Antošová v predkladacej správe. Prevádzkam spoločného stravovania mala pribudnúť povinnosť pri ponuke pokrmu, teda v jedálnom lístku, uviesť informáciu o pôvode tohto mäsa. V prípade porušenia povinnosti by mohol príslušný orgán verejného zdravotníctva uložiť pokutu od 150 eur do 20 000 eur.
Rovnaký zámer mala aj druhá stiahnutá novela o potravinách z dielne koaličných poslancov Mosta-Híd. Tiež navrhovali ustanoviť povinnosť prevádzkovateľa zariadenia spoločného stravovania poskytnúť konečnému spotrebiteľovi informáciu o krajine pôvodu mäsa, ktoré zariadenie spoločného stravovania použilo pri príprave konkrétneho pokrmu alebo jedla. "Už v súčasnosti existuje pri predaji čerstvého, chladeného alebo mrazeného mäsa povinnosť informovať spotrebiteľa o krajine pôvodu mäsa, ktoré kupuje. Právo získať rovnakú informáciu má i zariadenie spoločného stravovania, ktoré nakupuje mäso s cieľom jeho ďalšej úpravy a ponuky spotrebiteľom - konečným konzumentom," uviedli poslanci Mosta-Híd. Za porušenie zákona tiež navrhovali sankcie.
Presunulo sa aj rokovanie o návrhu zákona o zriadení Slovenského národného strediska pre ľudské práva, ktorým sa mali upraviť jeho právomoci a niektoré úlohy.