Pre agentúru Interfax to uviedol nemenovaný informovaný zdroj, ktorý dodal, že do čela ÚS bola následne zvolená Natalija Šaptalová. Interfax dodal, že hlasovaniu o odvolaní Ševčuka z funkcie predchádzalo vyslovenie nedôvery sudcami ÚS. Ševčuk podľa agentúry TASS označil svoje odvolanie za "protiústavný prevrat", ktorého sa dopustili "osoby vo funkcii sudcov Ústavného súdu, čím "spáchali ťažký zločin proti ústavnému zriadeniu".
Uviedol tiež, že jeho odvolanie bolo porušením ústavy a uskutočnilo sa "na pokyn prezidenta Petra Porošenka", ktorý "vynakladá všemožné úsilie, aby si udržal kontrolu nad dôležitými štátnymi inštitúciami". Odvolaný predseda ÚS avizoval, že sa obráti na súdy aj na orgány činné v trestnom konaní a napadne hlasovanie svojich bývalých kolegov. Vyzval tiež občanov, aby sa "spojili na ochranu volieb, novozvoleného prezidenta a ústavy".
Poslanec ukrajinského parlamentu Leonid Jemec podľa Interfaxu ubezpečil, že zmenami v ÚS nie je ohrozená inaugurácia Porošenkovho nástupcu - Volodymyra Zelenského. Vysvetlil, že v prípade, keď predseda ÚS nie je k dispozícii, jeho povinností sa ujíma podpredseda ÚS alebo vekom najstarší ústavný sudca. Očakáva sa, že ukrajinský parlament tento týždeň rozhodne o dátume slávnostného uvedenia Zelenského do úradu.
Ako dodala agentúra Ukrinform, nateraz je zaregistrovaných osem návrhov uznesení o termíne konania inaugurácie, pričom poslanci navrhujú usporiadať tento slávnostný akt 17., 19., 20., 26. alebo 28. mája či 1. júna. Samotný Zelenskyj stále trvá na tom, aby sa jeho inaugurácia konala 19. mája. Rad politických a verejných činiteľov sa však vyslovil proti, pretože v tento deň si na Ukrajine pripomínajú Deň pamiatky obetí politických represálií.