Jej pokus o kompromis odmietla totiž jej vlastná Konzervatívna strana aj opoziční poslanci. Mayová plánuje požiadať parlament, aby budúci mesiac hlasoval o návrhu zákona o dohode o vystúpení Londýna z Európskej únie (EÚ). Dohodu, ktorú Mayovej vláda vyjednala s európskymi predstaviteľmi, však poslanci v hlasovaní už trikrát odmietli. Británia mala z EÚ vystúpiť 29. marca, ale pre patovú situáciu okolo dohody o brexite jej únia poskytla odklad do 31. októbra.
Aby si Mayová zabezpečila podporu pre svoj plán, oznámila v utorok ústupky vrátane sľubu hlasovať v parlamente o tom, či sa má konať ďalšie referendum o členstve Veľkej Británie v EÚ. Opozičná Labouristická strana však ponuku odmietla s odôvodnením, že je nepostačujúca a prichádza príliš neskoro. Časť jej vlastných konzervatívcov, ktorá je za brexit, ju obvinila, že sa vzdáva proeurópskym požiadavkám.
Mayová tak v stredu pri obrane svojej dohody o brexite v Dolnej komore parlamentu čelí kritike z každej strany. Tieňový minister pre brexit z Labouristickej strany Keir Starmer uviedol, že Mayová by si to mala znova premyslieť a prísť s lepšou ponukou, ktorá by sľúbila "blízke ekonomické partnerstvo" s EÚ a nové referendum. "Premiérka dnes musí akceptovať, že to, čo navrhla včera, nebude fungovať a zrušiť hlasovanie," povedal Starmer pre BBC.
Konzervatívni poslanci sa majú v stredu stretnúť, aby hovorili o tom, či sa nepokúsiť zbaviť Mayovú vedenia strany. Mayová už pred časom oznámila, že ohlási časový plán jej odchodu, keď parlament odhlasuje jej zákon o brexite. Keďže sa však schválenie dohody javí ako nie príliš pravdepodobné, narastajúci počet konzervatívcov na ňu tlačí, aby voľbu zrušila a odišla ešte skôr.