Informovala o tom spravodajská stanica Sky News.
Bývalý minister pre brexit Raab uviedol, že chce ponúknuť "optimistickú konzervatívnu víziu" a chce "bojovať za spravodlivejšiu dohodu o brexite".
Leadsomová, ktorej stredajšie odstúpenie z postu líderky konzervatívcov v Dolnej snemovni hralo úlohu pri urýchlení rezignačného oznámenia premiérky Theresy Mayovej, povedala, že má skúsenosti a sebadôveru "viesť krajinu k svetlejšej budúcnosti".
Pokým obaja hovoria, že sa pokúsia o opätovné prerokovanie exitujúcej dohody o brexite s Európskou úniou, taktiež sa zaviazali, že sa budú snažiť o to, aby Spojené kráľovstvo opustilo Úniu do 31. októbra s dohodou alebo aj bez nej.
Mayová v piatok vyhlásila, že 7. júna plánuje odstúpiť z funkcie predsedníčky konzervatívcov a zostať prechodne úradujúcou premiérkou, kým si jej strana nevyberie nového lídra.
Zámer kandidovať na tento post v sobotu vyjadril aj minister zdravotníctva Matt Hancock a očakáva sa, že záujem oficiálne prejaví aj minister životného prostredia Michael Gove.
Najznámejším uchádzačom o post šéfa konzervatívcov je bývalý minister zahraničných vecí Boris Johnson, ktorý vyhlásil, že vyvedie Britániu z EÚ 31. októbra, aj keby to malo byť bez rozvodovej dohody s lídrami Únie.
Ďalší konzervatívny uchádzač, minister pre medzinárodnú rozvojovú pomoc Rory Stewart, v sobotu povedal, že ak Johnson vyhrá, nebude pracovať v jeho kabinete. Stewart uviedol, že nebude slúžiť premiérovi, ktorý je spokojný aj pri myšlienke brexitu bez dohody.
Počet uchádzačov o post po Mayovej sa zrejme rozrastie približne na desať kandidátov, pričom víťaza podľa očakávania zvolia do polovice alebo do konca júla. Britský minister zahraničných vecí Jeremy Hunt už v piatok uviedol, že sa bude uchádzať o post lídra Konzervatívnej strany a kandidovanie zvažujú aj ďalší vplyvní konzervatívci - spomína sa bývalá ministerka práce Esther McVeyová, šéf rezortu vnútra Sajid Javid ministerka obrany Penny Mordauntová či ministerka práce Amber Ruddová.
Termín odloženého odchodu Británie z EÚ je stanovený na 31. októbra, ale medzi britskými zákonodarcami stále nie je zhoda v tom, ako by mal odchod prebehnúť, a či vôbec.