Hoci sa domnievala, že odkazy odoslala súkromne, zobrazili sa na sieti všetkým užívateľom. Informáciu v stredu priniesol denník The New York Times (NYT). Učiteľka v príspevkoch zo 17. mája napísala, že jej školský obvod Fort Worth je "nabitý" študentmi z Mexika bez povolenia na pobyt, ktorí jej školu "ovládli". Obvinila tiež hispánskeho zástupcu riaditeľa z toho, že týchto žiakov chráni pred trestným stíhaním.
"Veľmi by som ocenila čokoľvek, čo by ste mohli urobiť pre odstránenie Ilegálov z Fort Worth," napísala. Výraz Ilegál je podľa NYT považovaný za pejoratívne označenie imigrantov bez dokladov. Do tweetu tiež napísala dve telefónne čísla a uistila prezidenta, že vystupuje pod svojím pravým menom. Jednému z vyšetrovateľov potom povedala, že dostala niekoľko správ, v ktorých ju ľudia nazývali rasistkov, a nahlásila to preto na políciu.
V ďalšom odkaze z 22. mája napísala Trumpovi: "Vážne potrebujem kontakt na niekoho tu vo Fort Worth, kto by aktívne vyšetroval a odstraňoval Ilegálov, ktorí sú vo verejnom školstve." Škola už správanie učiteľky skôr vyšetrovala, niektorí študenti ju obvinili z prednášania rasistických poznámok. "Rád by som vás znovu uistil o našom prísľube privítať v obvode každé dieťa a pristupovať k nemu dôstojne a s úctou," reagoval na facebooku na incident vedúci miestneho školského obvodu.
V roku 2018 uviedlo 35 percent obyvateľov mesta Forth Worth, že je hispánskeho či latinskoamerického pôvodu, čo je jedno z najvyšších čísel v USA. V búrlivej atmosfére okolo migrácie vyvolala v Spojených štátoch táto kauza značný rozruch. Trump sa dlhodobo snaží znížiť počet migrantov mieriacich do USA cez mexickú hranicu, kam posiela vojenské posily a plánuje pozdĺž hranice vybudovať bariéru. USA tiež pohrozili, že uvalia na všetok tovar z Mexika päťpercentné clo, ak stredoamerický štát nezastaví príliv migrantov do USA. Clo by sa malo postupne každý mesiac o ďalších päť percentuálnych bodov zvyšovať až na úroveň 25 percent. Spojené štáty majú v stredu s Mexikom o situácii rokovať na vysokej úrovni.