Oznámil to na sociálnej sieti. Ako uvádza, z dôvodu množstva otázok o jeho politickej budúcnosti sa dohodol s Kiskom, aby mohol o svojej budúcnosti informovať skôr, ako Kiska plánuje predstaviť novú stranu.
Do politiky sa podľa svojich slov rozhodol vstúpiť po dlhšom váhaní. "Viem, že ak chcem presadzovať konkrétne riešenia, ak chcem navrhovať zákony a zastupovať ľudí v parlamente, musím vstúpiť do strany a uchádzať sa o hlasy občanov," napísal Šeliga. Argumentuje tým, že vždy hovoril, že nesmieme pohŕdať politikou, a vyzýval ľudí na to, aby vstúpili do politiky. Preto chce ísť príkladom a ukázať, že ak chceme žiť v dobrej krajine, nesmieme sa báť a musíme prebrať zodpovednosť za jej smerovanie.
Kiska ho mal presvedčiť napríklad tým, že počúval jeho predstavu o budúcnosti Slovenska, ale aj svojím pôsobením v prezidentskom úrade. Podľa Šeligu stál vždy na strane ľudí, zápasil proti korupcii a rozkrádaniu štátu a nezľakol sa nátlaku a vydierania. Aj preto je podľa neho dlhodobo najdôveryhodnejším politikom na Slovensku.
Vo svojej politickej funkcii si stanovil za cieľ boj proti korupcii a rozkrádaniu štátu, fungujúcu políciu, prokuratúru a súdy, ale aj majetkovú zodpovednosť politikov za ich rozhodnutia či transparentnosť a efektivitu štátu. Chce, aby bolo Slovensko skutočne právnym štátom. "A hlavne slušné a spravodlivé Slovensko," dodal.
Juraj Šeliga pôsobil ako hovorca iniciatívy Za slušné Slovensko. Bol jedným z organizátorov protestov po smrti novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.