Satelity vážili dokopy 3 700 kg, čo je pre Falcon Heavy úplná malina. Nosnosť tejto rakety je totiž až 57 ton. Náročnosť jej tretieho letu spočívala v tom, že 24 satelitov vypúšťala na troch rôznych obežných dráhach v rozličných výškach. Jej druhý stupeň s nákladnou kapsulou tak zapínal motor postupne až štyrikrát, kým pri bežnom vypúšťaní v jednom bode zapína motor iba dvakrát. Všetko bolo náročné na presné načasovanie, aby sa družice dostali tam, kam treba.
Misia bola zaujímavá aj zložením nákladu. Okrem 24 satelitov na vedecké účely totiž raketa vyniesla aj popol 152 zosnulých. Spoločnosť Celestis DNA ponúka pohrebné služby vo vesmíre od roku 1994. Až príchod spoločnosti SpaceX Elona Muska ale umožnil zníženie poplatkov, a tak už vypustenie popola na obežnej dráhe nie je záležitosťou len pre najväčších boháčov. Rodiny zosnulých zaplatili 4 400 eur.
Za to firma vyniesla do vesmíru 7 gramov popola v kovových kapsuliach. Na každej bol vygravírovaný podobný nápis, ako býva na náhrobku. Medzi 152 ľuďmi, ktorí boli po smrti takto pochovaní vo vesmíre, je bývalý astronaut NASA Bill Pogue či japonský hráč bejzbalu Masaru Tomita.
Včerajší štart bol vôbec prvým nočným pre Falcon Heavy. Prilákal veľa divákov, ktorí boli zvedaví na nebeské divadlo. Systém je zaujímavý automatickým návratom nosných rakiet a ich opätovným použitím. Kým bočné rakety, ktoré už boli použité predtým, aj tentoraz v poriadku pristáli na pevnine, návrat centrálnej rakety sa nepodaril. Mala pristáť na plošine 1 240 km od pobrežia, ale vybuchla pri náraze na vodnú hladinu.