Operácia sa uskutočnila v 23 krajinách Európskej únie a aj v ďalších desiatich štátoch, viedli ju národné policajné jednotky z Talianska a Grécka.
Podľa údajov Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) odstránili až 17 zločineckých skupín a zatvorili deväť podzemných laboratórií špecializujúcich sa na výrobu dopingových prostriedkov. Rovnako zhabali 24 ton surového steroidového prášku.
Pracovníci WADA sa však podieľali na objavení nelegálneho systému obchodovania, v ktorom športovci - neprofesionáli využívali dobíjateľné kreditné karty na nákup malého množstva zakázaných látok. Získavali ich cez svojich sprostredkovateľov v telocvičniach či internetových lekárňach. Predajcovia využívali sieť sociálnych médií na propagáciu svojich produktov. Približne tisícka ľudí sa podieľala na fungovaní tohto systému, 839 prípadov sa už rieši súdnou cestou."Spolupráca viacerých zainteresovaných strán prinášala reálne výsledky a mohla mať dopad aj na užívanie dopingu v profesionálnom športe," uviedol riaditeľ spravodajskej služba WADA Günter Younger.
WADA tvrdí, že celosvetová očista športu sa reálne deje aj v oblasti korupcie a to za pomoci policajných zložiek a orgánov verejnej správy. Vlani v októbri americké ministerstvo spravodlivosti obvinilo príslušníkov ruskej spravodajskej služby v prípade, ktorý zahŕňal WADA aj FIFA. V skorších mesiacoch roka 2018 sa zasa uskutočnila policajná razia v kanceláriách Svetovej biatlonovej únie v Rakúsku v prípade krytia ruského dopingu.
"Polícia má k dispozícii odpočúvacie zariadenia či iné vyšetrovacie právomoci, ktorými antidopingové agentúry či športové organizácie nedisponujú. Aj preto došlo v poslednom čase k toľkým prípadom dopingového odhalenia," povedal Max Cobb, prezident Amerického biatlonu.