Zanechali po sebe 4 siroty a pozostalí trpezlivo čakali vysvetlenie, prečo zahynuli v studni. Hasiči v nej krátko po udalosti namerali enormné množstvo čpavku. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Senici preto urobil ďalšie merania, ktoré ukazáli niečo iné.
Tragédia navždy poznačila obe rodiny a ovplyvnila život v mestskej časti Mlyny v Senici. Miestnym zakázali používať vodu zo studne na akékoľvek účely až do odvolania. Mesto po nešťastí ihneď vydalo tento zákaz, aby nedošlo k ďalšej tragédii, keďže Kontrolné chemické laboratóriá civilnej ochrany v Nitre namerali vysoké koncentrácie oxidu uhličitého a plynného amoniaku a veľmi nízky obsah kyslíka.
Podľa vyjadrenia RÚVZ bolo hodnotených 7 vybraných ukazovateľov: reakcia vody, vodivosť, absorbancia, amónne ióny, dusitany, dusičnany a chemická spotreba kyslíka. „Z doteraz zistených výsledkov sa nepredpokladá riziko poškodenia zdravia. Opatrnosť je však stále na mieste,“ vyjadril sa riaditeľ RÚVZ Ondrej Máčalka s tým, že konečný verdikt vydá Výskumný ústav vodného hospodárstva. Studne teda nie sú momentálne životu nebezpečné.
Smrtonosná studňa
Čistenie studne pri rodinnom dome pripravilo v polovici júna o život policajného vyšetrovateľa Filipa († 29) a jeho susedu – bývalú volejbalovú reprezentantku Slávku Mihálovú († 41). Tá ani sekundu nezaváhala a išla ho zachraňovať, keď sa nadýchal jedovatého čpavku. Žiaľ, jej statočný čin ho nezachránil, v studni zahynula aj ona.