Aukčný dom Guernsey´s má aukciu naplánovanú na 19. a 20. júla. Artlan Ettinger, prezident aukčnej spoločnosti, označil túto paličku ako jednu z najjedinečnejších vecí, ktoré prežili potopenia lode. Patrila Elle Whiteovej, ktorá bola cestujúcou v prvej triede.
Pani Whiteová sa stala majiteľkou paličky po tom, čo sa zranila vo Francúzsku, a to ani netušila, ako jej pomôže.
Odhadovaná cena je 265 000 až 440 000 eur. Určite sa tak zaradí na zoznam najdrahších vecí z Titanicu, medzi ktorými sú napríklad husle či šperky. Jej cena a celá aukcia však vyvolala sváry v rodine. Dvaja praprasynovci majiteľky paličky sa totiž ozvali a informovali aukčný dom o tom, že palička z rodinného dedičtva zmizla v 70. rokoch. „Vždy sme sa čudovali, čo sa s ňou stalo,“ tvrdí John Hoving (61), ktorý chce s bratom Samuelom napadnúť aukciu. Ak sa palička predá, podľa ich slov by si sumu malo rozdeliť až 11 príbuzných pani Whiteovej, ktorá zomrela v roku 1942.
Titanic
- Dĺžka: 269 m
- Výtlak: 52 000 ton
- Počas prvej plavby cez Atlantik narazil pred polnocou 14. apríla 1912 na ľadovec
- Potopil sa o 2 hodiny a 40 minút neskôr, 15. apríla 1912
- Pre nedostatok záchranných člnov zomrelo vyše 1 500 ľudí
- Zachránilo sa len 705 ľudí
3 najdrahšie veci z Titanicu
Veľa šperkov bolo nájdených expedičnými tímami. Je známe, že na palube potopeného Titanicu bolo veľa bohatých a slávnych ľudí. Kolekcia diamantových šperkov bola umiestnená do aukcie. Najohromnejší kus bol diamantový náramok s menom „Amy“
Vo filme je scéna, keď sa loď potápa, hráč začne hrať na husle a postupne sa k nemu pripojí kapela. Táto scéna je založená na skutočnosti a ide práve o husle, ktoré odprevádzali loď do hlbín. Patrili kapelníkovi Wallaceovi Harleym, pri ktorom sa našli týždeň po katastrofe. Nie je možné na ne už hrať.
Plán Titanicu vypracovalo oddelenie námorného architekta. Je to jednen z najdôležitejších kúskov, pretože sa použil na vyšetrovanie potopenia lode. Táto technická kresba je 9,2 m dlhá.