Vopred pritom odmietla očakávanú kritiku, ktorá sa v podobných prípadoch znáša na turistov, ktorých architektonické poňatie pamätníka k hrám na naháňačku alebo schovávačku priamo nabáda.
Tridsaťdeväťročná umelkyňa mala v nedeľu večer koncert na berlínskom Olympijskom štadióne. Ešte predtým zverejnila fotografiu svojich detí pobehujúcich medzi 2711 betónovými blokmi berlínskeho pamätníka nacistického vyvražďovania Židov.
"Človek, ktorý to vytvoril, veril, že deti sú deťmi a pre mňa je to oslava života po smrti. Prosím nechajte si svoju nenávisť a odsúdenie pre seba," napísala slávna speváčka v komentári k fotografii. "Tieto dve deti sú vlastne Židia, rovnako ako ja a celá moja rodina z matkinej strany," zdôraznila tiež Pink.
Samotný tvorca pamätníka, americký architekt Peter Eisenman, podľa DPA vyhlásil, že nemá problém s tým, keď sa pri pamätníku hrajú deti. Väčšina komentárov k fotografii Pink je pozitívnych. "Nevidím tu žiadnu neúctu. Vidím krásnu fotografiu, kontrast s vážnosťou pamätníka. A nevinné deti, ktoré behajú, hrajú sa (a pravdepodobne sa smejú) a len zdôrazňujú hlbokú stratu," napísal jeden z užívateľov.
Iný fanúšik však vyjadril opačný názor. "Nemysli si, že máš vo všetkom pravdu, keď si slávna. Je neúctivé, keď dovoľuješ svojim deťom, aby pobehovali po miestach, ako je toto."