Počas druhej svetovej vojny sa mu podarilo prelomiť nacistické tajné kódy, a ktorý je považovaný za otca umelej inteligencie a počítačovej vedy. Banka si vyberala z 12 osobností.
"Alan Turing bol vynikajúci matematik, ktorého práca mala obrovský vplyv na to, ako žijeme dnes," povedal guvernér BoE Mark Carney, keď odhalil bankovku v múzeu vedy a priemyslu v Manchestri. Turing zohral tiež kľúčovú úlohu vo vývoji prvých počítačov.
Bankovka vstúpi do obehu koncom roka 2021 a bude na nej Turingov portrét z fotografie z roku 1951.
Turing dostal v roku 2013 posmrtnú milosť od kráľovnej Alžbety II. V roku 1952 bol totiž odsúdený za "neslušnosti" s 19-ročným mužom. Nešiel do väzenia, ale bol chemicky kastrovaný a zomrel na otravu kyanidom v roku 1954 vo veku 41 rokov. Zrejme šlo o samovraždu.
V roku 2017 zákon nazvaný "Alan Turing Law" posmrtne omilostil mužov, ktorí boli odsúdení podľa historických právnych predpisov zakazujúcich homosexuálne akty v Británii.
Oscarový film z roku 2014 "The Imitation Game" v hlavnej úlohe s Benedictom Cumberbatchom priniesol Turingovi oneskorené uznanie za jeho úlohu pri prelomení nacistických šifier.
Bank of England zavádza nové tváre na britské bankovky, keďže prechádza z papiera na polymér, tenký, flexibilný plastový film, ktorý je považovaný za trvanlivejší a bezpečnejší. Nová dvadsaťlibrová bankovka, ktorá vstúpi do obehu na budúci rok, bude mať na zadnej strane maliara J. M. W. Turnera.
Nové polymérová bankovky v hodnote 5 a 10 libier, ktoré sú už v obehu, zobrazujú expremiéra Winstona Churchilla a spisovateľku Jane Austenovú. Na prednej strane týchto bankoviek je kráľovná Alžbeta II.