V rovnakom procese bolo odsúdených aj ďalších 21 ľudí v súvislosti s týmito vraždami či za rôzne trestné činy spojené s terorizmom. Súd im podľa agentúry AFP vymeral päťročné až doživotné tresty.
Obžalovaní vo štvrtok pred súdom v marockom meste Salé predniesli záverečné reči. Dvadsaťpäťročný pouličný predajca Abdassamád Idžúd, ktorý sa už skôr k vražde jednej zo žien priznal a uviedol, že bol mozgom celej akcie, požiadal pred vyrieknutím rozsudku Boha o odpustenie. "Alah je jediný Boh ... kiež mi odpustí," povedal tribunálu.
Idžúd a ďalší z odsúdených na smrť turistky sťali, zatiaľ čo tretí spolupáchateľ ich pri tom nakrúcal. Video následne zverejnili na sociálnych sieťach v skupinách naklonených IS. Marocká tajná služba však už skôr uviedla, že nikto zo skupiny zadržaných neudržiaval kontakt s vedením IS v Iraku a v Sýrii a k teroristickej organizácii oficiálne nepatril. Telá dvadsaťštyriročnej Dánky Louisy Vestagerovej Jespersenovej a dvadsaťosemročnej Nórky Maren Uelandovej objavil 17. decembra francúzsky pár desať kilometrov od obce Imlíl. Tá slúži ako východiskový bod pre výstup na horu Túbkál, najvyšší vrchol pohoria Vysoký Atlas.
Medzi dvadsaťjeden ďalšími odsúdenými bol jediný cudzinec španielsko-švajčiarskeho pôvodu Kevin Zoller Guervos, ktorý sa do Maroka odsťahoval, keď konvertoval na islam. Súd ho poslal na 20 rokov za mreže za "ustanovenie teroristickej skupiny". Súd trom mužom odsúdeným za vraždu turistiek a jednému z ich komplicov takisto prikázal zaplatiť odškodné rodičom Maren Uelandovej vo výške dvoch miliónov dirhamov. Nevyhovel naopak žiadosti rodičov Vestagerovej Jespersenovej, ktorí požadovali odškodné desať miliónov dirhamov od marockého štátu kvôli jeho "morálnej zodpovednosti".
Hoci marocké súdy stále vyrubujú rozsudky smrti, od roku 1993 miestne úrady absolútny trest nevykonávajú. V krajine sa podľa AFP hovorí o jeho úplnom zrušení.