Mistrík tak reagoval na Facebooku na vyjadrenia Danka, ktorý kritizoval predaj Mistríkovej firmy zaoberajúcej sa vedeckou prácou.
"Podľa Nového Času pán Mistrík, ktorý záhadne odstúpil z prezidentskej kampane a obetoval 500-tisíc eur, pardon, hodil do Dunaja, teraz zázračne zarobil od firmy z USA sedem miliónov eur? Desaťnásobok čistého zisku ako kúpna cena je sen každého predávajúceho, a to za firmu, ktorá má tržby údajne niečo nad milión eur ročne a za to dostať sedem miliónov eur? Tomu sa vraví predaj! Otázkou je, čo všetko je predmetom dohody a aká je konečná cena. Veríme, že ju zverejní čo najskôr," uviedol Danko na sociálnej sieti cez víkend. Aj v rozhovore pre agentúru SITA minulý týždeň Danko uviedol, že Mistríkovi najprv niekto dal peniaze na prezidentskú kampaň a potom mu niekto povedal, aby sa stiahol.
"Kým my robíme Slovensku neuveriteľnú reklamu, predseda parlamentu diskredituje jeho konšpiračnými nezmyslami a podsúva mi nekalé záhadné americké spojenia. Vraj ‚desaťnásobok čistého zisku ako kúpna cena je sen každého predávajúceho.' Kým my sa celý profesionálny život snažíme a dodávame naše technológie výskumným ústavom a univerzitám, ktoré s ich pomocou pomáhajú hľadať liečbu pre ťažko choré deti, doktor Danko cez platenú stranícku reklamu výsledky tejto práce perverzne dehonestuje," napísal Mistrík na Facebooku a dodal, že v tomto prípade nejde o neho, ale treba ukázať, že Slovensko má aj civilizovanú tvár.
Podľa Mistríka sa "konšpirátori a všelijakí psychopati vybláznili nad predajom jeho firmy". "Naša firma sa potrebuje pohnúť dopredu, vyžiada si to ďalšie nemalé investície, napríklad aj do umelej inteligencie, a preto som sa po dlhom vyjednávaní dohodol na predaji s jednotkou na trhu – spoločnosťou Thermo Fisher. Máme s ňou dlhodobé partnerstvo, siahajúce ďaleko pred prezidentskú kampaň. Je to biotechnologická, biomedicínska a prístrojová firma, zamestnávajúca 70-tisíc ľudí s ročným obratom 24 miliárd. Je to pre Slovensko obrovské vyznamenanie, že takáto renomovaná firma sa rozhodla prevziať naše technológie a investovať na Slovensku," priblížil Mistrík. Podľa neho ich technológie a patenty hovoria sami za seba. "Využívajú ich tisícky laboratórií po celom svete, ako napríklad výskumné ústavy hľadajúce liečbu rakoviny, laboratória monitorujúce toxické látky v potravinách, kriminalistické ústavy analyzujúce drogy, hygienické stanice kontrolujúce kontaminanty v životnom prostredí a celá plejáda najlepších svetových univerzít po celom svete," dodal Mistrík.