Šanta tak reagoval na zverejnenú komunikáciu Denníkom N. "Zotrvávam na stanovisku, že najskôr je potrebné vykonať dôkazy na hlavnom pojednávaní, a len ak sú takto dôkazy zverejnené v súlade s Trestným poriadkom, je možné ich následne medializovať. V intenciách uvedeného sa nemožno vyjadriť, či zverejnená komunikácia je tá, ktorú som ako prokurátor predložil súdu," zdôraznil Šanta, ktorý dozoruje kauzu televíznych zmeniek, kde podnikateľ Marian Kočner a bývalý riaditeľ televízie Markíza Pavol Rusko figurujú ako obžalovaní.
"Súdu, obhajobe a poškodenému som ako prokurátor predložil úplný prepis predmetnej komunikácie a tak sa obe strany mali možnosť oboznámiť s jej obsahom v plnom rozsahu. Inou komunikáciou v danej veci k dnešnému dňu nedisponujem," dodal prokurátor ÚŠP. Proces s dvojicou pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku (ŠTS) v prípade zmeniek bude pokračovať v septembri.
Denník N vo štvrtok zverejnil komunikáciu Mariana Kočnera, ktorý je obvinený aj z objednávky vraždy Jána Kuciaka, a ktorý mal v októbri 2017 poslať bývalému novinárovi a príslušníkovi SIS Petrovi Tóthovi správy s osobnými údajmi zavraždeného novinára, ako aj komunikáciu s nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom o politike. Denník N sa odvoláva na ich komunikáciu, ktorú zaistila polícia.
Denník tiež informoval, že lustrácie novinárov mal pre Mariana Kočnera zabezpečovať práve Bödör. V policajnom zázname sa podľa portálu píše, že sa mali rozprávať o situácii v SIS, polícii, o zabezpečení informácií z trestných konaní a manipulácii trestných vecí. Rovnaký vzťah mal mať Marian Kočner aj k prokuratúre, kde mali rozhodovať o pridelení konkrétnych prípadov konkrétnym prokurátorom.