Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Získal najviac trofejí zo všetkých futbalistov na svete: Alves rozhodol, kde bude pôsobiť

Získal najviac trofejí zo všetkých futbalistov na svete: Alves rozhodol, kde bude pôsobiť

Zdroj: reuters

Reklama
Logo Nový ČasLogo Nový Čas

Brazílsky futbalový obranca Dani Alves sa dohodol na spolupráci s klubom FC Sao Paulo.

Ako referuje web trojnásobného juhoamerického šampióna, skúsený 36-ročný hráč podpísal kontrakt do decembra 2022.

Alves bude v domovine účinkovať po sedemnástich rokoch. V začiatkoch profesionálnej kariéry pôsobil v tíme Esporte Clube Bahia, odkiaľ v roku 2002 prestúpil do španielskeho FC Sevilla. Hrával aj za FC Barcelona, Juventus Turín a Paríž St. Germain.

Začiatkom júla priviedol Brazíliu z pozície kapitána k víťazstvu na juhoamerickom futbalovom šampionáte Copa América, čím sa stal prvým hráčom v dejinách, ktorý vyhral v súčte 40 rôznych trofejí na reprezentačnej a klubovej úrovni. Na spomenutom podujatí ho dokonca vyhlásili za najlepšieho hráča.

Prednedávnom Dani Alves pobavil futbalových fanúšikov tým, že si nové pôsobisko hľadal prostredníctvom inzerátu na instagrame.

Autor: SITA

Vyberáme pre Vás niečo viac

Súvisiace