Kočner musel objasňovať inú miliónovú zmenku, ktorá nesúvisí s televíznou kauzou. Najväčšiu pozornosť však vyvoláva osoba nitrianskeho biznismena Bödöra, ktorý pochádza zo známej zámožnej rodiny. Práve Bödör mal pritom podľa policajného záznamu dlhé roky pomáhať Kočnerovi.
Kočner sa v piatok ráno objavil na bratislavskom policajnom prezídiu. Polícia ho podľa TV JOJ predvolala vo veci inej kauzy miliónovej zmenky, ktorú žiadajú vyplatiť viaceré osoby a má súvisieť aj s Kočnerom. Ten vraj o zmenke nič nevie. V súčasnosti ju vlastní invalidný dôchodca v Ružomberku. Podnikateľ sa však von z Leopoldova nedostal na dlho a po dvoch hodinách putoval späť za mreže.
Veľkú pozornosť naďalej vyvoláva komunikácia, ktorú zverejnil Denník N. V nej sa Kočner rozpráva so svojím býalým spoločníkom Štefanom Ághom aj kamarátom Norbertom Bödörom. Meno nitrianskej rodiny sa už dlhší čas spája s mnohými zákazkami pre štátnu správu aj obrovským vplyvom na políciu. Doterajšie náznaky v plnej nahote ukázala úradná správa polície, ktorá konštatuje, že práve Bödör s Kočnerom úzko spolupracoval na jeho kauzách.
„Je zrejmé, že Norbert Bödör viackrát zabezpečoval pre Mariána Kočnera lustrácie v policajných evidenciách,“ píše polícia a dodáva, že „je zrejmé, že Kočner koná spoločne s Norbertom Bödörom v prospech politickej strany Smer.“ Šéf strany Robert Fico sa bráni, že ide o pseudokauzu a Kočnera obvinili ešte v roku 2017 za ich vlády.
Bezpečnostná firma
Norbert Bödör je synom úspešného podnikateľa Miroslava, ktorý vlastní bezpečnostnú firmu Bonul s ročným obratom 51 000 000 €. Na večierok tejto firmy prišiel v minulosti rečniť aj Fico.
Spoločnosti sa darí získavať jednu štátnu zákazku za druhou, Nadácia Zastavme korupciu vypočítala, že za stráženie niektorých objektov platí Slovensko mnohonásobne viac než Česko. „Ministerstvo hospodárstva v sledovanom období ročne uhrádzalo Bonulu okolo 500-tisíc eur. České ministerstvo priemyslu a obchodu platí za bezpečnosť 59-tisíc eur za rok,“ uviedla riaditeľka nadácie Zuzana Petková.
Aký otec, taký syn
Ďaleko od stromu nepadol ani Miroslavov syn Norbert. Bývalý zápasník a príležitostný tréner si založil živnosť už ako 21-ročný a dnes cez ňu vlastní rozľahlé pozemky v nitrianskych Dolných Krškanoch a aj budovu, v ktorej sídli otcov Bonul.
V minulosti Norbert figuroval v takmer dvadsiatke firiem, medzi ktorými bol napríklad aj futbalový klub FC Nitra, dnes už má oficiálne podiel iba v troch. Jedna podniká v stavebníctve, ďalšia požičiava peniaze, tretia autá a štvrtá prevádzkuje vínnu pivnicu. Súhrnné tržby týchto troch firiem, v ktorých má priamo či nepriamo minimálne nadpolovičný podiel, dosiahol za minulý rok 1 302 995 eur.
Vplyvné kontakty
Pred časom sa meno Norberta Bödöra začalo spájať s prípadom vraždy novinára a jeho snúbenice. O tom, že Bödör bol zatiahnutý do sledovania novinárov, vypovedal exsiskár Peter Tóth. Bodor to v minulosti odmietol. „O tomto nič bližšie neviem. Ak niekto tvrdí iné, tak klame a treba zisťovať prečo,“ odpovedal denníku Sme. Mimoriadne kuriózna bola aj Bödörova výpoveď na polícii, ktorej sa mal sám ozvať pred tým, než ho chceli zadržať. Bodor sa bránil, že o zadržaní vopred nevedel.
Teraz sa ku komunikácii s Kočnerom vyjadrovať nechce. „Klient odmieta komentovať mediálne výstupy k jeho osobe v súvislosti s osobou M. Kočnera, nakoľko tieto sa stávajú nástrojom alebo prostriedkom politického zápasu bez toho, aby bola potvrdená akákoľvek zákonnosť a vierohodnosť prezentovaných okolností ako dôkazov. Klient nemá žiadny vzťah k prejednávanej veci ,zmeniek' M. Kočnera a spol. na Špecializovanom trestnom súde,“ uviedol jeho právnik Adrián Kucek.