Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
02.08.2019 20:48 | Správy | Zahraničné správy

Rumunská premiérka odvolala ministerku: Koniec kvôli nevhodnému výroku o zavraždenom dievčati († 15)

Rumunská premiérka Viorica Dancilaová v piatok oznámila, že odvolala ministerku školstva, ktorej vyjadrenia o nedávnej vražde 15-ročného dievčaťa považovala za nevhodné. Informovala o tom agentúra AP.

Dancilaová v príspevku na sociálnej sieti Facebook oznámila, že vyjadrenie ministerky školstva Ecateriny Andronescovej odzrkadľovali "nezodpovedný prístup" a "nedostatok porozumenia" v súvislosti s nedávnym prípadom vraždy 15-ročného dievčaťa.

Dievča menom Alexandra uniesli minulú stredu, keď stopovalo v južnom Rumunsku. Na druhý deň sa jej trikrát podarilo dovolať na tiesňovú linku, polícia sa však do domu, kde bola zadržiavaná, dostala až 19 hodín po jej telefonátoch. Policajti vzali do väzby 65-ročného muža. Ten sa neskôr priznal k vraždám Alexandry a tiež 19-ročnej Luizy, ktorá bola nezvestná od apríla a stratila sa v rovnakej oblasti a za obdobných okolností ako Alexandra.

Andronescová v televíznom programe povedala, že "ju doma učili, aby nenasadala do auta k cudzím ľuďom".

 

Dancilaová podľa svojich slov nechce, aby tieto vyjadrenia "boli spájané s vládou, ktorú vedie" a varovala, že na ďalšie podobné prípady bude reagovať rovnakým postupom. Andronescová povedala, že nemala v úmysle viniť obeť alebo jej rodičov. Vedením ministerstva školstva bol dočasne poverený minister kultúry Daniel Breaz.

Prípad zavraždenej tínedžerky vyvolal v Rumunsku vlnu pobúrenia a tisíce rozhnevaných ľudí vyšli minulú sobotu protestovať do ulíc metropoly Bukurešť. Demonštranti políciu obvinili, že telefonát nebrala vážne a napokon reagovala príliš neskoro, takže tínedžerku nezachránila.

Rumunský minister vnútra Nicolae Moga v utorok oznámil, že odstupuje zo svojej funkcie. Rozhodol sa tak po tom, ako verejnosť v ostatných dňoch pobúrili dva prípady vrážd, ktorých vyšetrovanie polícia nezvládla.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
Ruský hokejista Alexander Ovečkin a ruská hokejová komentátorka Uljana Trigubčaková.
Drsná kritika od krásnej krajanky: Z Ovečkina sa mi chce grcať!
Premiér podporil Kotlára, vláda prerokuje návrh jeho uznesenia
Premiér stojí za Kotlárom: Robí užitočnú robotu! Fico je pripravený na súdne spory
Medvedica s malými sa na svahu bez strachu predvádzala.
Váš Tip
Patrik stretol na svahu medvedicu s mláďatami: Zarazilo ho správanie šelmy!
Len málokto vedel, že jej srdce túžilo po úplne inom živote.
Foto
Tajomstvo Aničky Slováčkovej († 29): To o nej nikto netušil! Čo prezradila svojmu trénerovi?
 Martin Nestor.
Nestor Capital: Rodičom vydražili byt a na druhý deň sa tam už dobýjali, preto chcem ľudí pred dražbou chrániť!
Nehoda vo Vranovskom okrese si vyžiadala život 21-ročného motorkára
Foto
Vyhasol mladý život: Motorkár († 21) neprežil hrozivú nehodu s nákladiakom
Polícia SR
Horor na východe Slovenska! Mŕtva žena vedľa železnice: Desivé, v akom bola stave
Exmanželka Petra Sagana Katka s ich spoločným synom Marlonom v hľadisku na šou Let´s Dance.
Ex Petra Sagana Katka: Pravda o mojej práci a TOTO zdedil Marlon po otcovi!
Dinari mohol mať celú život pred sebou.
Mladík († 23) zomrel krátko po príchode na dovolenku: Smrti predchádzalo niečo zvláštne
The senior woman is busy using her smartphone
Seniorka prišla o neuveriteľných 28 000 eur! Obeťou tohto PODVODU sa môžete stať aj vy
Alena Heribanová oslávila 70 rokov! 
Foto
Heribanová oslávila 70 rokov vo veľkom: PÁRTY na Kamzíku! A aha, kto sa ukázal
Michal odfotil korytnačku vedľa ružinovského jazera Štrkovec.
FotoVáš Tip
Michal kráčal pri bratislavskom jazere Štrkovec, razom zmeravel na mieste: Čo tu robí TOTO zviera?!