Informovala o tom v pondelok televízia Markíza s odvolaním na políciu. Tá doteraz vyšetrovala udelenie amnestií z doby, kedy disponoval Mečiar koncom 90. rokov ako premiér dočasne prezidentskými právomocami, ako možný trestný čin. Bratislavský vyšetrovateľ však podľa Markízy rozhodol o tom, že Mečiar sa trestného činu nedopustil a stíhaný nebude.
"Vyšetrovanie vami uvedenej veci bolo v súlade s ustanovením Trestného poriadku zastavené," odpovedala na otázku televízie k Mečiarovmu prípadu bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Miháliková.
Amnestie, ktoré Mečiar vyhlásil v roku 1998, kedy dočasne vykonával aj funkciu hlavy štátu, znemožňovali vyšetriť únos syna bývalého prezidenta Kováča do cudziny v roku 1995 a zmareniu referenda o vstupe krajiny do NATO a o priamej voľbe prezidenta. Slovenský parlament amnestie predvlani zrušil. Polícia potom začala Mečiara vyšetrovať, potom však oznámila, že čin je premlčaný a stíhanie prvýkrát zastavila. Generálna prokuratúra však vydala stanovisko, podľa ktorého Mečiarov skutok premlčaný nebol a polícia stíhanie ešte v roku 2017 obnovila. Po zrušení amnestií slovenská justícia znovu otvorila kauzu únosu Kováča mladšieho, v ktorej bolo už pred rokmi obžalovaných 13 osôb vrátane bývalého šéfa SIS Ivana Lexu. Tento rok v júni však jeden z bratislavských okresných súdov trestné stíhanie prerušil a obrátil sa na Súdny dvor EÚ s otázkami k ďalšiemu postupu. Súdne pojednávanie s Lexom a ďalšími tak zatiaľ nezačalo.