V New Yorku sa ním stal iba 16-ročný Američan Kyle Giersdorf, ktorý dostal k titulu šek na 3 milióny dolárov (t. j. 2,68 mil. eur), čo je viac ako odmena Srba Novaka Djokoviča za víťazstvo vo Wimbledone, ktorú mnohí kritizovali ako premrštenú.
Títo kritici asi netušia, aké sumy lietajú v elektronických športoch, tzv. e-športoch, ktoré opantali mladú generáciu, a ktoré sa núkajú aj do olympijského programu! Nepochybne ohromujúca suma sa však opiera o skutočný výkon a skutočný globálny trh, ktorý sa tlačí aj do tradičných športov. Príkladom sú rôzne ligové súťaže FIFA či vznik klubových e-športových sekcií, do ktorých sa čoraz častejšie zapájajú aj samotní športovci. Tí ich nielen propagujú, ale investujú do nich a aj v nich súťažia.
Je to obrovský biznis, ktorý vlani vygeneroval zisk 865 mil. USD (772,46 mil. eur) a v tomto roku sa očakáva, že presiahne miliardu dolárov. Príjmy pozostávajú zo sponzorských súm, mediálnych práv, poplatkov za sprostredkovanie, výnosov z reklamy, príjmov z tovaru a lístkov súvisiacich s tímami e-športov a vydavateľských práv.
Čo je to e-šport? Najjednoduchšia definícia by mohla zniesť: Je to organizovaná videoherná súťaž, v ktorej skutoční ľudia testujú svoje zručnosti. Delí sa na simulačné športové hry (napr. FIFA) a multiplayerové bojové polia a strategické hry v reálnom čase.