Americký finančník bol vo väzbe pre obvinenie z pohlavného zneužívania maloletých. Okolnosti jeho smrti ešte nie sú známe, ale okrem možnej samovraždy sa špekuluje aj o tom, že ho niekto dal zabiť. Pred pár dňami zverejnili výpovede obetí spolu s detailmi celého prípadu, v ktorých sú spomenuté mená mnohých vysokopostavených ľudí ako napríklad princ Andrew, Bill Clinton alebo Donald Trump, informuje The Telegraph.
Pomáhala mu expriateľka?
Po Epsteinovej smrti sa pozornosť upriamuje na Ghislaine Maxwell, dcéru britského vydavateľa, ktorá bola okolo roku 1992 Epsteinovou priateľkou. Odvtedy sa naďalej objavovala po jeho boku. Na fotkách ich môžeme vidieť s prominentnými ľuďmi ako napríklad Donald Trump a jeho žena Melania. Hovorcovia britskej kráľovskej rodiny už dlho popierajú podozrenia, že princ Andrew bol zapletený s maloletými dievčatami, no objavila sa už druhá výpoveď obete, ktorá tvrdí opak.
Jednou z obetí mala byť aj Virginia Roberts Giuffre, ktorej bolo podľa jej slov v súdnych spisoch získaných denníkom The Guardian prikázané dať princovi „čokoľvek požaduje“. Fotografia zahrnutá v najnovších dokumentoch zobrazuje Princa Andrewa, ako drží Virginiu za pás. V tej dobe mala 17 rokov. V pozadí možno vidieť Ghislaine Maxwell, ktorú Virginia spolu s Epsteinom obvinila zo sexuálneho napadnutia, píše Wall Street Journal. Maxwell tvrdenie poprela, a v roku 2015 podala žalobu. Súd tieto obvinenia nikdy neriešil, vysporiadali sa mimosúdne. Teraz sa pravdepodobne stane kľúčovým svedkom celého prípadu.
Francúzsko chce vyšetrovať
Francúzska vláda chce, aby prokuratúra začala vyšetrovať prepojenie amerického finančníka Jeffreyho Epsteina na Francúzsko. Dvaja francúzski ministri v pondelok vo vyhlásení uviedli, že je "zásadné" začať vyšetrovanie aj vo Francúzsku, aby Epsteinova smrť "nepripravila obete o spravodlivosť, ktorú si zaslúžia", a aby boli ďalšie dievčatá ochránené pred "týmto druhom predátorov".
Americké úrady informovali, že Epstein mal byt v Paríži pri Víťaznom oblúku a na cestovanie do francúzskej metropoly používal v 80. rokoch 20. storočia falošný rakúsky pas. Vo francúzskom vyhlásení neboli spresnené žiadne iné prepojenia na Francúzsko.