Tvrdí to opozičná strana Sloboda a Solidarita, ktorej stanovisko agentúre SITA poskytol hovorca SaS Róbert Buček. „Táto osoba pre svoju harabinovskú minulosť nemala na ministerstve spravodlivosti čo robiť, tobôž nie po tom, ako jej polícia musela zobrať telefón,“ uviedla SaS.
Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská odstupuje z funkcie. "Celý tento mediálno-politický cirkus sa dotýka mojej rodiny, mojich synov, mojej matky, ktorí nemajú nič spoločné s politikou," povedala Jankovská. Tvrdí však, že s Marianom Kočnerom nekomunikovala a ani ho nepozná. Tvrdí, že mobilný telefón jej nevzali, ale dobrovoľne ho vydala. Tak, ako dobrovoľne vydala všetky kódy k svojmu mobilu, keďže nemá čo tajiť.
Celú komunikáciu s Marianom Kočnerom označila za "údajnú". Jankovská to uviedla v utorok na tlačovej besede po tom, čo sa vrátila z dovolenky. Pripomenula, že celá údajná komunikácia pochádza z telefónu, ktorý mal k dispozícii exsiskár Peter Tóth. "Kde je garancia, že s telefónom nebolo manipulované?" pýtala sa Jankovská na tlačovej besede. Zároveň informovala, že si našla v kancelárii obálku s tromi verziami komunikácie.
Štátnej tajomníčke Monike Jankovskej ešte vo štvrtok 22. augusta podvečer zadržali mobilný telefón v súvislosti s možnou komunikáciou s Marianom Kočnerom pomocou aplikácie Threema. Jankovská následne odcestovala na plánovanú dovolenku. Okrem Jankovskej vzali policajti mobilné telefóny aj viacerým sudcom či prokurátorom. Denník N priniesol informáciu, že ide o prokurátora Bystríka Paloviča, sudkyne Zuzanu Maruniakovú, Miriam Repákovú, ako aj krajskú sudkyňu Andreu Haitovú, ktorá je Jankovskej sestra.