Na mieste zasahovali ako prví štátni policajti. Konflikt sa pritom odohral pod jednou z bezpečnostných kamier a v blízkosti novootvorenej stanice mestskej polície. Hlavné mesto pre TASR vysvetlilo, že nočná prevádzka tejto stanice zatiaľ funguje iba v najexponovanejšom čase od štvrtka do nedele a rovnako aj zásahová jednotka mestskej polície (MsP).
"Viac nám momentálne nedovoľuje personálne zabezpečenie mestskej polície," povedal hovorca Bratislavy Peter Bubla. Mesto preto spúšťa väčšiu náborovú kampaň na mestských policajtov a do konca roka chce ich počet podstatnejšie zvýšiť. "To nám umožní zabezpečiť prevádzku novootvorenej stanice aj zásahovej jednotky 24 hodín denne a sedem dní v týždni," podotkol Bubla.
Zároveň vysvetlil, že štátni policajti boli na mieste pondelkového incidentu na Obchodnej prví na základe oznámenia na linku štátnej polície. "Dôležité je však aj to, že priestor Obchodnej ulice a okolia je vďaka novým kamerám mestskej polície monitorovaný prakticky už na 100 percent územia, čo umožňuje páchateľov takýchto skutkov identifikovať," poznamenal hovorca.
Na Obchodnej ulici, v objekte bývalej kaviarne, otvorili 22. augusta novú stanicu mestskej polície. V jej klientskom centre môžu ľudia od 9.00 do 18.00 h nahlásiť podnety o protiprávnom konaní a tiež informovať sa o práci polície. V prípade núdze tam taktiež nájdu bezpečie. Na stanici bude pôsobiť aj tím špeciálnej zásahovej jednotky, ktorý bude pripravený na okamžitú akciu. Zásahová jednotka bude v lokalite pôsobiť predovšetkým počas nočných hodín od štvrtka do soboty medzi 19.00 a 7.00 h.
Zriadenie stanice bolo reakciou na fakt, že ulica patrí medzi najintenzívnejšie nočné zóny v Bratislave a v posledných rokoch je spájaná s negatívnymi spoločenskými prejavmi, vrátane násilností s tragickými následkami. V roku 2018 na neďalekom mieste napadol neprávoplatne odsúdený Juraj Hossu Filipínca Henryho Acordu. Ten na následky svojich poranení neskôr v nemocnici zomrel.