Dievčatká sa narodili cisárskym rezom na klinike v Haidarábáde, podľa lekárov sú deti aj matka v poriadku. Podľa ošetrujúceho lekára Sanakajála Umašankara, ktorý pôrod detí viedol, je tehotná sedemdesiatnička vzácnym prípadom najmä preto, že tehotenstvo u nej prebehlo bez akýchkoľvek komplikácií.
Žena netrpela žiadnymi zdravotnými problémami a otehotnieť sa jej podarilo na prvý pokus hneď počas prvého cyklu umelého oplodnenia, pri ktorom bolo použité vajíčko darkyne a spermie jej osemdesiatdvaročného manžela. Novopečená matka a jej manžel sú svoji od roku 1962, v snahe splodiť potomstvo však neboli úspešní. "Napriek snahe sa jej nepodarilo otehotnieť ani potom, čo navštívila niekoľko nemocníc. Aj keď u nej pred 25 rokmi prebehla menopauza, silná túžba stať sa matkou jej zostala," povedal novinárom Umašankar.
Vlani sa podľa neho rozhodla podstúpiť umelé oplodnenie po tom, čo sa vďaka tejto metóde narodil potomok jej 55-ročnej susedke. Žena po umelom oplodnení otehotnela tento rok v januári a bola potom pod stálym dohľadom lekárov.
India v minulosti držala hneď niekoľko rekordov najstarších matiek - napríklad v roku 2008 v indickom štáte Uttarpradéš 72-ročná žena porodila po umelom oplodnení dvojičky. V roku 2016 sedemdesiatročná Indka z Amritsaru porodila syna. Médiá však upozorňujú na to, že udávaný vek indických matiek nemusí byť úplne správny, lebo mnohí Indovia sami presný rok narodenia nepoznajú.