Zriedkavo sfarbené zviera objavil sprievodca a fotograf Anthony Tira, ktorý jeho záber umiestnil na facebookovú stránku rezervácie, kde malá zebra vzbudila pozornosť. Mláďa ale prekvapilo aj jeho samotného - spočiatku si totiž nebol istý, čo nezvyčajné sfarbenie spôsobilo.
"Najskôr som si myslel, že tú zebru niekto odchytil a nafarbil alebo poznačil kvôli monitorovaniu migrácie," citoval sprievodcu kenský denník Daily Nation. Sfarbenie zvieraťa ale spôsobila porucha melanínu, uviedol Tira, podľa ktorého bolo menej ako týždeň staré mláďa nakoniec pomenované. Zebra prilákala do časti parku stovky turistov, ktorí tu v túto ročnú dobu inak sledujú migráciu pakoní.
Podľa odborníka na divoké zvieratá zatiaľ ochranári podobnú zebru v parku Maasai Mara nezaznamenali. Zebry s podobnou poruchou, ktoré sa narodili v iných afrických rezerváciách, sa zvyčajne nedožili viac ako 6 mesiacov. Podobne ako u zvierat trpiacich albinizmom predstavuje totiž neobvyklá srsť pre zviera nevýhodu.
Vedci sa jednoznačne nezhodujú, akú funkciu pruhy u zebier plnia. Niektorí odborníci tvrdia, že vzorovanie chráni zvieratá pred hmyzom, pretože bodavý hmyz, ako napríklad ovad, sa vzorovanej srsti skôr vyhýba. Iní bádatelia zastávajú tézu, že pruhy robia dravcom ťažkosti pri pátraní po koristi.