"Tieto spoločnosti sú postavené na tom, že vyplácajú výhry za stávky na športové zápasy a jednu oblasť bez druhej si neviem predstaviť," poznamenal v pondelňajšej diskusii na tému Korupcia v športe v bratislavskej Novej Cvernovke. Partnerom diskusie bol spomenutý SOŠV a pripravil ju Denník N.
Podľa Siekela sa však tiež natíska otázka, čo stávkové kancelárie od športu získavajú a čo mu poskytujú naspäť. "Mali by sme sa zamyslieť, či existuje dostatočná spätná väzba. Či napríklad nie je čas uvažovať nad tým, aby zo zápasu, na ktorý sa stávkuje, aj podľa jeho atraktivity, odvádzali niečo späť do klubov, ktoré daný zápas hrali," dodal Siekel.
Ako vzápätí poznamenal manažér integrity futbalu na Slovenskom futbalovom zväze (SFZ) Peter Dedík, že veľmi dôležitým predpokladom realizácie tejto myšlienky je to, aby stávková kancelária mala licenciu na danom území, kde prevádzkuje svoj biznis.
"Existuje u nás nejaký licenčný systém, na základe ktorého má na Slovensku licenciu niekoľko desiatok stávkových kancelárií. Dlhé roky to fungovalo tak, že internetový stávkový trh bol absolútne neobmedzený. Hocikto si mohol v nejakej ázijskej stávkovej kancelárii za tri minúty založiť konto bez toho, aby musel nejakým spôsobom verifikovať svoju identitu a do desiatich minút stávkoval na zápas slovenskej ligy," skonštatoval Dedík.
Zároveň priznal, že súhlasí s myšlienkou Antona Siekela. "Keby bolo možné trh uzavrieť, mohli by sme monitorovať, koľko sa stavilo na zápasy jednotlivých klubov celosvetovo, alebo aspoň z územia Slovenskej republiky," doplnil Dedík.