Tragická nehoda pri Sabinove: Po zrážke s vlakom zomreli tri ženy († 50, † 54, † 59)
24. 9. 2019, 15:16 (aktualizované: 30. 4. 2021, 15:47)

Zdroj: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru
Zrážka nákladného vlaku s autom v obci Rožkovany v okrese Sabinov si v utorok vyžiadala životy troch ľudí.
Informovala o tom Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). Ako priblížila, nehoda sa stala pred 14.30 h.
"Z doposiaľ nezistených príčin došlo k zrážke osobného vozidla s nákladným vlakom. Vo vozidle sa v čase udalosti viezli tri dospelé osoby, ktoré na mieste svojim zraneniam podľahli," uviedla.
Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Igor Pavlik, v osobnom aute Škoda Fabia boli tri ženy vo veku 50, 54 a 59 rokov, ktoré následky zranení neprežili. U 58-ročného rušňovodiča vykonali dychová skúška na zistenie alkoholu s negatívnym výsledkom. „Okolnosti polícia preveruje, vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru Prešov začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,“ uviedol Pavlik.
Autor: TASR, SITA