Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
25.09.2019 08:57 | Prominenti | Domáci Prominenti

Peter Vavrík z markizáckej Svokry: Zachraňuje hrad, ale dom sa mu rozpadá

Zobral si k srdcu rady televíznej Svokry? Približne pred štyrmi rokmi navštívila Gizka Oňová (70) v rámci svojej relácie aj rodinu Petra Vavríka (52) v Orovnici a zostala v šoku.

Manželia so svojimi štyrmi deťmi bývali v nedostavanom dome. Manželka pracovala v obchode a manžel bol doma na materskej dovolenke. Vraj si nevedel nájsť prácu. Po návšteve Gizky sa situácia zmenila. Miroslav síce svoj dom neopravuje, ale zachraňuje hrad Revište, kde našiel novú prácu.

Fotogaléria
9
fotiek v galérii

Diváci si rodinu Vavríkovcov určite budú pamätať. Vďaka Gizke Oňovej sa im podstatne zlepšilo bývanie. Vavrík si navyše našiel konečne prácu. „Pracujem tu už tretí rok. Prvý rok som bol ako obyčajný pracovník. Potom si ma všimla archeologička a začal som byť jej pomocníkom. Tento tretí rok som už ako odborný pracovník na výkopové práce a zástupca archeologičky, keď tu ona nie je. Veľmi ma táto práca baví a navyše som na vzduchu,“ hovorí Peter Vavrík, ktorý na hrad Revište pri Žarnovici dochádza autom. To si kúpil za peniaze, ktoré zarobil na brigádach po víkendoch a vlastnoručne si ho dal aj do poriadku.

 

Zmeny nastali aj v jeho rodine. Manželka robí stále v obchode. Staršia dcéra sa stala mamou a býva u priateľa, starší syn odišiel pracovať do Nitry. Najmladšie deti chodia do základnej školy. A ako si spomína na čas, keď bola u nich svokra Oňová? „Nechcem o tom veľmi hovoriť. Jedna vec je, že nám pomohli porobiť spodok domu, nebudem ale hovoriť, čo tam všetko bolo. Ja som si nemohol nájsť prácu. Mal som problémy s krížami a aj teraz musím chvíľku sedieť a chvíľu stáť,“ spomína Vavrík.

Neskôr však pridáva vyjadrenie, ktoré zrejme Gizku nepoteší. „Ja som mal potom veľké problémy, chcel som aj skočiť pod vlak. Bol som z toho psychicky na dne. Písali o mne ľudia všelijaké veci, že som hnilák, lajdák, aby odo mňa odišla žena a podobné komentáre. Teraz som už ale v pohode a môžu na mne aj drevo sekať,“ uzavrel. Nový Čas sa pokúšal skontaktovať aj s Oňovou, no neúspešne.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: Nový Čas, kil

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Na snímke podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba.
Rázne kroky! Taraba prezradil, ako Fico vyrieši vládnu krízu: Každému je jasné, že...
Talky so Šlacim: Psychologička Andrea Hladká
Stres vás ničí viac, než si myslíte! Dá sa ale bez neho vôbec žiť?
Muža († 48) sa aj napriek veľkej snahe záchranárov nepodarilo oživiť.
Foto
Nešťastie na Martinských holiach: Smrť 48-ročného slovenského turistu! Čo sa stalo?
Natasha bola prakticky mŕtva, keď sa jej narodila dcérka.
Foto
Žena ZOMRELA tesne pred termínom pôrodu: Maličká ako zázrakom prežila! Potom prišiel obrovský ŠOK
Lukáš ukazuje, odkiaľ sa medveď vyrútil.
Foto
ÚTOK medveďa na Liptove: Otec Lukáš opísal desivý BOJ o prežitie! So ženou bránili deti vlastnými telami
Bojový dron
143 ruských dronov spustilo rozsiahly útok: Juh Ukrajiny pohltili plamene
Volebná urna. (ilustračné foto)
Prieskum ukázal, ako by voliči riešili koaličnú krízu: TÍTO sú za predčasné voľby
Prezident Peter Pellegrini
Prezident Pellegrini na rovinu o riešení vojny na Ukrajine: Bez TOHTO to nepôjde!
Polícia SR
Záhadný nález: Polícia našla TELO uhorenej ženy († 65) v dome, ktorý NEHOREL
Isaac Newton
Znepokojivá PREDPOVEĎ Isaaca Newtona: Svet, ako ho poznáme, má skončiť v TENTO rok!
Polícia SR
Strašný nález v Ožďanoch: Mladý chlapec († 16) s prestrelenou hlavou!
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová
Veľké odhalenie Petry Vlhovej: Nebudem klamať, ale...