Ambicióznym plánom chce Saudská Arábia do roku 2030 prilákať vyše 100 miliónov návštevníkov. Turistické víza boli totiž pozastavené niekoľko desaťročí. Doteraz tam boli povolené cesty len na tri druhy víz. Pútnické dostávali ľudia, ktorí chceli ísť na púť do Mekky - bolo však potrebné potvrdenie o tom, že žiadateľ je moslim. Obchodné a tranzitné víza mali tiež prísne pravidlá a do krajiny sa len tak hocikto nedostal. No je tam veru čo vidieť.
Turisti si budú môcť pozrieť pláže Červeného mora, potápať sa v ňom, budú môcť navštíviť hory Tabuk či vyfotiť si archeologické nálezisko Mada´in Saleh. Všetko však nie je také ružové, ako to oficiálni predstavitelia vykresľujú. Vydávanie turistických víz prišlo len 2 týždne po útokoch na ropnú infraštruktúru Saudskej Arábie. Tie súvisia s občianskou vojnou v susednom Jemene a so spormi s Iránom. Návštevníkov môže odradiť aj situácia v oblasti ľudských práv.
Mada´in Saleh
- Svetové dedičstvo UNESCA,ktoré je najväčším zachovalým miestom civilizácie Nabataeanov s fasádami od 1. stor. p.n.l. do 1. stor. n.l.
Dumah Al Jandal
- staroveké historické mesto, z ktorého zostali zrúcaniny
Jabal Al-Manjor, Shuwaymis
- 10 000 rokov staré kresby na skalách
Krajina bez lákavého imidžu
- Saudská Arábia je prísne islamská krajina
- ide o teokratickú monarchiu
- ženy to majú v krajine veľmi ťažké - musia chodiť zahalené, nemajú veľké práva, sú utláčané
- krajina prísne zakazuje požívanie a predávanie alkoholu
- neje sa bravčové mäso
- je zakázaná kritika vládnuceho rodu a literatúra neislamského vierovyznania
- v krajine sú fyzické tresty, v mnohých prípadoch aj tresty hrdelné
- princ Muhammad bin Salmán však začal reformu
- jej súčasťou je otvorenie kín pre verejnosť, zrušenie zákazu šoférovania žien, majú sa zmierniť prísne pravidlá pre obliekanie sa cudziniek