"Robíme politiku v prospech ľudí, akurát sme to možno doteraz dobre neodkomunikovali," povedal Bugár v súvislosti s aktuálnymi prieskumami. Strana je podľa neho v súčasnosti stabilizovaná, po odchode trojice Katarína Cséfalvayová, Martin Fedor (pripojili sa k subjektu Tomáša Druckera Dobrá voľba) a József Nagy (novovznikajúce hnutie Összefogás-Spolupatričnosť) sa podľa neho nikto nechystá Most-Híd opustiť.
Hoci záujem o maďarského voliča je v súčasnosti enormný, a vyjadrili ho aj nové subjekty, ako je Progresívne Slovensko-Spolu, Za ľudí či líder OĽaNO Igor Matovič, Bugár mieni, že týmto subjektom ide len o zvýšenie percent vo voľbách, nie o úprimný záujem o potreby ľudí maďarskej národnosti. "Keď boli v parlamente zákony, ktoré sa týkali maďarskej menšiny, napríklad o menšinovom školstve, tí, ktorí sú z týchto strán v parlamente, za to nehlasovali," upozornil.
Zdôraznil zároveň, že to bol práve Most-Híd, ktorý v posledných rokoch ako člen vládnej koalície výrazne presadil zákony a opatrenia na ochranu menšín. "Zachránili sme menšinovú kultúru, zachránili sme menšinové školy. Len dostatočne nekomunikujeme, že sa nám toto podarilo vo vláde," zdôraznil.
Priznal sa, že do boja o hlasy vstúpi i manipulovanie s emóciami, ako aj ovplyvňovanie médiami z Maďarska. "Maďarské médiá vždy podporovali SMK proti nám, a nie najkorektnejším spôsobom. To očakávam, že sa stane aj teraz. Ale viaceré maďarské médiá, ktoré nie sú v područí vlády, už začínajú preberať aj objektívne správy z maďarského servisu Tlačovej agentúry Slovenskej republiky," upozornil.
V rámci pôsobenia v parlamente je podľa Bugára do konca roka najdôležitejšie zostaviť rozpočet. Pri jeho schvaľovaní bude potrebné zohľadňovať aj dosahy, ktoré naň môžu mať rôzne navrhované opatrenia sociálno-ekonomického charakteru.
Bugár tiež ocenil, že vláda odobrila návrh reformy nemocníc. Verí, že by stratifikácia mohla prejsť aj v parlamente. "Ak bude vôľa, môžeme to do konca roka schváliť," mieni predseda Mosta-Híd.