Farmár Patrik Magdoško zdôraznil, že strana chce smerovať k silným regiónom a vidieku. "Sme len poľnohospodári, ale chceme dať príležitosť všetkým ľuďom, ktorí majú naozaj dosť toho, ako to v tomto štáte funguje," uviedol. Farmári sa nechcú vyjadrovať k žiadnej politickej strane, ani komentovať kroky koalície a opozície.
"Nikto z nás netúžil po politike. Počas protestov sa k nám začali pridávať geodeti, lesníci, zdravotníci, učitelia, dôchodcovia. Zistili sme, že nie iba farmárov bili na poliach, ale na ten istý obraz to platí vo všetkých segmentoch na Slovensku," poznamenal farmár František Oravec.
Farmári pripomínajú, že ich protesty nepomáhali, a preto sa rozhodli ísť do politiky. Za ciele si kladú zastaviť rozpredaj Slovenska, ochranu pôdy, lesov, podzemných vôd, ovzdušia a životného prostredia. Tiež chcú podporiť malé, lokálne firmy vo všetkých odvetviach. Chcú znížiť korupciu a zvýšiť vymožiteľnosť práva.
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR vznik strany považuje za dôkaz, že skutočným cieľom farmárskych protestov bol vstup ich predstaviteľov do politiky. "MPRV rešpektuje ústavné právo ktoréhokoľvek občana SR angažovať sa politicky, ale dôrazne odmieta zneužívanie občianskych aktivít na osobné politické ciele," vyhlásil rezort začiatkom augusta v reakcii na medializované informácie o založení strany.
Na registráciu strany je potrebných aspoň 10 000 podpisov. Po ich odovzdaní má Ministerstvo vnútra SR do 30 dní rozhodnúť o registrácii strany. Na Slovensku je zatiaľ registrovaných viac ako 150 politických strán a hnutí.