Išlo o zrakovo postihnutého päťnásobného írskeho paralympionika Jamesa Browna, informovala spravodajská televízia Sky News. Browna museli z trupu odstaveného lietadla zniesť hasiči. Na videu zverejnenom na internete ho bolo vidno ako striedavo sedí a leží na lietadle.
Pri ďalšom incidente na tom istom letisku sa iné lietadlo muselo zo vzletovej dráhy vrátiť k terminálu po tom čo priebeh letu narušil ďalší protestujúci. Na videu, ktoré ďalší účastník letu zverejnil na Twitteri, vidno muža stojaceho v uličke medzi sedadlami.
"Nechcem s vami cestovať, ale nechcem ani vystúpiť. Za spôsobené nepríjemnosti sa veľmi ospravedlňujem," povedal protestujúci letuške. Pasažier mimo záberu kamery následne žiada letušku, aby muža z paluby lietadla nechala odviesť. "Mohli by ste nám všetkým urobiť láskavosť a vyviesť ho z lietadla?" obrátil sa na letušku jeden z cestujúcich. Protestujúceho následne zadržala polícia a odviedla ho z paluby lietadla. Ten ešte pred zadržaním stačí povedať, že ak "budeme robiť to, čo robíme, máme pred sebou už len dve generácie ľudskej civilizácie".
K štvrtkovým incidentom došlo v čase keď sa stovky protestujúcich zo skupiny Extinction Rebellion (Vzbura proti vyhynutiu) pokúšajú ochromiť prevádzku letiska v londýnskej City v snahe upriamiť pozornosť verejnosti na nepriaznivý vplyv leteckej dopravy na klímu. Skupina predtým vyhlásila, že chce pokojným spôsobom "od 09.00 h obsadiť letisko a prerušiť jeho prevádzku".
Londýnska Metropolitná polícia bezprostredne nezverejnila údaje o počte protestujúcich, ktorých pri štvrtkovom proteste v City zadržala.
Hnutie Extinction Rebellion avizovalo dva týždne protestov, ktoré sa majú od pondelka konať v približne 60 metropolách sveta vrátane Paríža, Viedne, Berlína, Amsterdamu, Madridu, Sydney, Naí Dillí, Kapského Mesta či Buenos Aires.
Hnutie Extinction Rebellion, známe aj ako XR, bolo založené vlani v Británii a v súčasnosti má pobočky v približne 50 krajinách. Jeho podporovatelia vyzývajú vládu, aby vyhlásila klimatický a ekologický stav núdze, bezodkladne zastavila úbytok voľne žijúcich zvierat a do roku 2025 zabezpečila stav takzvanej uhlíkovej neutrality.