Tie, ktoré vytúženú prácu získali, sa podelili s portálom brightside.me o výhodách i nevýhodách tohto zamestnania, o ktorých mnohí cestujúci netušili.
1. Keď letušky začnú svoju kariéru, podpíšu zmluvu, v ktorej sa zaviažu, že nepôjdu na materskú dovolenku počas nasledujúcich 3 rokov.
2. Letušky sú platené na hodinu, no dostávajú aj extra peniaze, ktorých výška závisí od destinácie, kam letia. Letecké spoločnosti zostavujú rozvrh tak, aby všetci zamestnanci mali rovnaký prístup k najhoršie plateným aj najlepšie plateným letom.
3. Letuška strávi vo vzduchu v priemere asi 90 hodín mesačne.
4. Každých 6 mesiacov musia letušky absolvovať lekársku prehliadku. Zahŕňa to návštevu očného lekára, zubára, dermatológa, röntgen hrudníka a hlavy a krvné testy na HIV, týfus, syfilis a hepatitídu B a C. Tí, ktorí v minulosti podstúpili operáciu alebo ktorí majú chronické choroby, nemôžu pracovať na palube lietadla.
5. V prípade letušiek nezáleží na výške, ale na schopnosti dosiahnuť najvyššie police. Podstatný je tiež index telesnej hmotnosti - to je dôvod, prečo ľudí, ktorí sú príliš chudí alebo majú nadváhu, neprijmú do tohto zamestnania.
6. Ak má letuška uniformu, môže počas prestávky alebo po práci ísť do kaviarne a piť kávu. Kávu si však nemôže vziať so sebou a chodiť s ňou po letisku.
7. V prípade, že mešká let, letušky nepracujú a tým strácajú peniaze. Na rozdiel od cestujúcich nedostávajú žiadnu kompenzáciu.
8. Niektoré letecké spoločnosti poskytujú svojim zamestnancom ubytovanie zdarma. Napríklad všetky letušky spoločnosti Emirates sa sťahujú do Dubaja. Letecká spoločnosť hradí všetky ich výdavky - ubytovanie, fitko, saunu aj práčovňu, aby si udržali uniformu v perfektnom stave.
9. V núdzových situáciách by sa mali letušky najprv postarať o seba až potom pomôcť cestujúcim.
10. Všetky letušky vedia dobre plávať. Jednou z požiadaviek je schopnosť plávať 20 až 50 minút bez pomoci.