Tá bola súčasťou tímu, ktorý sa o speváka staral. "Náš cieľ bola tá osemdesiatka a považujem to za veľký úspech," uviedla v rozhovore pre FTV Prima.
"Aj keď to zhodnotím všetko aj s tou vstupnou diagnózou, ktorá tiež bola veľmi závažná, že sa podarilo ten jeho život predĺžiť, nech je to, ako chce, minimálne o štyri alebo päť rokov," cituje slová doktorky Blesk. Život Gotta tak od začiatku visel na vlásku.
"Tá choroba bola ťažká a on prešiel celým cyklom komplikovanej terapie. Prešiel tým dobre, dosiahol kompletnej remisie toho ochorenia. Skutočne sa nám podarilo zbaviť sa toho ochorenia, čo bol veľký úspech vzhľadom k tomu, ako pokročilé to ochorenie bolo, a aj vzhľadom na vek pacienta, samozrejme," vysvetlila ďalej lekárka Jonášová a priblížila aj situáciu, keď sa u speváka objavila porucha krvotvorby a choroba prepukla v akútnu leukémiu.
"K úplnému vyliečeniu tej choroby vedie len transplantácia kostnej drene, ktorá je úplne limitovaná vekom. Maximom, kedy transplantujeme, je zhruba 70 rokov," objasnila doktorka, podľa ktorej by bola transplantácia v prípade speváka veľmi rizikovou záležitosťou. Karel Gott zomrel 1. októbra tesne pred polnocou vo veku 80 rokov.