Pri príležitosti výnimočného jubilea sa uskutočnila výstava v ikonickej budove Slovenského rozhlasu, na ktorej sa ľudia kochali obrazmi z jeho ateliéru, ktoré si aj na túto oslavu vybral ešte počas života sám Hložník. Na akcii nám viac o výstave porozprávala jeho vnučka Zuzana, pre ktorú bol starý otec veľkým vzorom.
Od smrti svetoznámeho maliara Vincenta Hložníka uplynulo už 22 rokov, jeho diela patria k neoddeliteľnej súčasti slovenského kultúrneho bohatstva. Jeho rodina preto ako poctu výraznému umelcovi zorganizovala unikátnu výstavu obrazov v budove Slovenského rozhlasu. Na vernisáž vybrali diela z jeho rozsiahlej tvorby, ktorú spravujú v Matici Slovenskej ako národný poklad Slovenskej republiky.
Novému Času prezradila vnučka Vincenta Hložníková Zuzana Zelinová, akým kľúčom sa riadili pri výbere obrazov. „Diela, ktoré sú dnes vystavené, zvolil sám a vyberal kusy, ktoré považoval za najlepšie,“ prezradila sympatická žena, ktorá na čas strávený s dedkom spomína v dobrom. Ide o prierez jednotlivými rokmi jeho kariéry a na stenách viseli aj diela z cyklu apokalypsa, ktoré patria medzi najväčšie, ktoré namaľoval a zároveň sa radia k najhodnotnejším kúskom. „Dedko bol tým najlepším starým otcom, akého som mohla mať. Bol veľmi priateľský a oddaný svojej práci,“ dodala Zuzana, no na otázku, ktorý obraz z vystavených je najdrahší, neodpovedala a povedala, že hodnota obrazu sa odvíja od niekoľkých premenných a nikdy nie je definitívna.
(*22. 10. 1919 Svederník - † 10. 12. 1997 Bratislava)
1937 - 1942: štúdium na oddelení monumentálnej maľby Umelecko-priemyselnej školy v Prahe
1942: samostatná výstava v Dome umenia v Bratislave
1946: jeho diela sú zastúpené na výstave Art Tchécoslovaque v galérii Boetie v Paríži
1948: jedno z prvých ocenení a účasť na medzinárodnej výstave v talianskom Forte dei Marmi (obraz Trio)
1958: vystavoval na benátskom Bienále umenia a zisk prestížneho ocenenia Bright Foundation
1967: podieľa sa na založení Clubu grafikov v Bratislave