"Požiadal som všetkých ministrov, aby rezignovali, aby sa vytvorila nová vláda a boli sme schopní reagovať na nové požiadavky," uviedol Piňera v prejave k národu. Dodal, že výnimočný stav by mohol byť zrušený v nedeľu, ak to "okolnosti dovolia".
Piňera, ktorého administratíva už týždeň čelí masovým protestom, už skôr povedal, že "si vypočul posolstvo" z piatkovej demonštrácie, ktorá bola doposiaľ zrejme najväčšou v dejinách krajiny.
Po tom, ako sa na pokojnej demonštrácii v hlavnom meste Santiago zúčastnilo takmer milión ľudí, prezident na Twitteri napísal: "Dnešný masový, radostný a pokojný pochod, v ktorom Čiľania žiadali spravodlivejšie Čile, otvára úžasné cesty do budúcnosti a (prináša) nádej".
"Všetci sme si vypočuli to posolstvo. Všetci sme sa zmenili. Zjednotení a s božou pomocou sa vydáme na cestu k Čile, ktoré bude lepšie pre všetkých," povedal prezident. Ako poznamenala agentúra DPA, konkrétne opatrenia však neuviedol.
Protesty sa v piatok konali aj v ďalších mestách vrátane miest Valparaíso, Punta Arenas a Viňa del Mar. Násilné protesty, ktoré si doteraz vyžiadali už 19 obetí, pôvodne vypukli pred týždňom v piatok proti prudkému zvýšeniu cien cestovných lístkov v metre, pričom demonštranti poškodili viacero jeho staníc, podpálili niekoľko autobusov a porozbíjali svetelnú signalizáciu na cestách. Okrem toho dav vyplienil a vypálil aj viacero nákupných stredísk.
Prezident Sebastián Piňera síce o deň nato v sobotu oznámil zastavenie plánovaného zvýšenia cien cestových lístkov, avšak protestujúci sa naďalej búria proti nerovnosti, nízkym platom, slabým dôchodkom, nedostatku možností na vzdelávanie či proti korupcii.