Zapojila sa aj komunita
Pomoc užialenej matke Vere Wisterove ponúkla aj židovská komunita na Slovensku. Jej predstaviteľ, rabín Baruch Myers na sociálnej sieti priznal, že majú k Wisterovej veľmi blízko. „Matka chlapcov je členkou našej komunity a náš blízky priateľ. Je to aj žena, ktorá sa snaží rozviesť so svojím manželom, ktorý jej to nie je ochotný odobriť,“ napísal rabín, ktorý podľa jeho slov disponuje aj informáciou, že na Wisterovej muža Jeremyho Interpol už vydal medzinárodný zatykač. Novému Času sa s rabínom Baruchom Myersom, ktorý v Bratislave pôsobí dlhé roky, podarilo skontaktovať. „Písal som kolegom do Chicaga v Illinois, aby som zistil nejaké informácie a humánne pomohol, no zatiaľ nič nevieme,“ prezradil, viac však hovoriť nechcel.
Na nože už roky
Vera a Jeremy si už skoro tri roky skáču do vlasov po tom, ako sa červenovláska zbalila a spolu s deťmi sa v zime 2016 vrátila na Slovensko. Manžela Hulsha, s ktorým sa zosobášila v roku 2010, nechala v Izraeli, kde rodina striedavo žila. Moderátorka po príchode do rodnej krajiny nezaháľala. Podala žiadosť o rozvod a obrátila sa na súdy aj so žiadosťou, aby jej deti v čase pred rozvodom zverili do starostlivosti. Súdy jej vyhoveli, čo sa rozhodne nepáčilo jej zahraničnému manželovi, ktorý o ne začal bojovať a konflikty medzi nimi sa poriadne vyostrili.
Jeremy svojich synov mohol vídať len v presne určený čas a deň. „Smel s nimi byť v utorky a vo štvrtky každý druhý víkend vždy tri hodiny, a to za prítomnosti Very alebo niekoho, koho ona schváli,“ prezradil Novému Času zdroj z okolia Wisterovej. Rozhodnutie našich súdov sa však Hulshovi nepáčilo, a preto sa snažil o to, aby ich verdikt zvrátil. Dvojica pritom chodila na súd ako na hodiny klavíru, no ten svoje rozhodnutie nemenil a chlapci naďalej ostávali po matkinom boku. Situácia sa dohnala až do takých krajností, že skončila útekom Jeremyho so synmi zo Slovenska.Únik údajne relevantných informácií o úteku otca so synmi na verejnosť je podľa bývalého kriminalistu, bezpečnostného analytika Albína Geršiča dvojsečnou zbraňou. „Na jednej strane je dobré, že to vidí verejnosť, ktorá vie v takýchto prípadoch vyšetrovaniu pomôcť. Na druhej strane je tu možnosť, že páchateľ môže s pomocou sociálnych médií sledovať, ako je polícia ďaleko s vyšetrovaním. Napriek tomu však prevyšuje tá pomoc, keď sa častokrát ľudia ohlásia ako svedkovia,“ myslí si expert.