Podľa informácií portálu denniks.sk má totiž desiatky obchodov Kačka prevziať maloobchodná sieť Kraj. Generálny riaditeľ vlastníka Kraja, spoločnosti Terno real estate, Stanislav Čajka, podľa portálu túto informáciu nepoprel, hovorca firmy Matej Kubinec zase uviedol, že podrobnosti nie sú známe, pretože zúčastnené strany rokujú.
Konkurz siete Kačka sa pritom v médiách ešte viac zviditeľnil problémami, ktoré spôsobil samotným zamestnancom spoločnosti. Pre zablokované účty spoločnosť totiž nevedela vyplatiť mzdy. Zamestnanci sa tak museli obrátiť na štátne úrady, aby im tieto výpadky príjmov vykryli dávkami z garančného fondu. Tieto procesy však brzdili zákonné lehoty pri hromadnom prepúšťaní.
O situáciu v spoločnosti sa začal zaujímať aj premiér Peter Pellegrini, ktorý požiadal štátneho tajomníka Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Branislava Ondruša, aby v spolupráci s Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny SR ohrozeným pracovníkom z obchodného reťazca Kačka venoval maximálnu pozornosť. Premiér očakáva, že vyše 1,5 tisíca ohrozeným zamestnancom budú poskytnuté všetky zákonné náležitosti, ktoré im vyplývajú z ukončenia pracovného pomeru, a že nenastanú žiadne prieťahy, ktoré by mohli ohroziť životnú situáciu rodín doterajších zamestnancov.
Potraviny Kačka, predtým CBA Slovakia, požiadali koncom augusta o konkurz. Sieť predajní CBA Slovakia vznikla na Slovensku v roku 1991 ešte pod značkou M-MARKET. Odvtedy sa rozrástla na vyše 200 predajní na strednom, východnom a západnom Slovensku a v roku 2019 sa premenovala na Potraviny Kačka.