Agentúra AP napísala, že v uliciach k Tahríru sa tiesnil početný dav. Policajti zatarasili dva mosty, ktorými sa dá z námestia dostať cez Tigris k takzvanej zelenej zóne, kde sú vládne úrady a veľvyslanectvá. V piatok sa protest zameral na kritiku Iránu, ktorý sa podľa Iračanov mieša do irackých záležitostí.
Irán získal veľký vplyv v susednom Iraku po invázii, ktorá v roku 2003 zvrhla bývalého prezidenta Saddáma Husajna, za ktorého Iraku vládli hlavne menšinoví sunniti. V krajine sa po invázii konali voľby a v mocenských orgánoch je veľa šiitov orientovaných na Irán. Zdravotníci v piatok oznámili, že v dvoch októbrových protestných vlnách zomrelo 255 ľudí vrátane piatich ľudí, ktorí v piatok podľahli skorším zraneniam. Počet zranených od začiatku októbra sa odhaduje na 10 000.
Policajti v piatok v snahe vytlačiť dav od oboch mostov použili slzný plyn a gumové projektily a zranenia utrpelo 350 ľudí. Demonštranti niesli iracké vlajky, ale objavilo sa video, na ktorom ľudia držia preškrtnuté portréty iránskeho duchovného vodcu ajatolláha Alího Chameneího a veliteľa zahraničnej jednotky iránskych revolučných gárd generála Kásema Solejmáního. Mnohí do týchto fotografií kopú. Podľa AP video mohlo byť natočené vo štvrtok. V piatok bolo vidieť demonštrantov šliapať po iránskej vlajke namaľovanej na dlažbe spolu so svastikou.
Komentátori prirovnávajú udalosti v Iraku k protestom, ktoré začali 17. októbra v Libanone. V oboch krajinách sa ľudia búria proti korupcii a ekonomickému utrpeniu, v oboch krajinách má značný vplyv Teherán. Násilnosti, ktoré sprevádzajú protesty v Iraku, vyvolávajú obavy z možného zásahu Iránu a milícií, ktoré v Iraku Teherán podporuje. Milície, ktoré si hovoria Ľudové mobilizačné sily, v piatok vydali vyhlásenie, v ktorom sa stavajú za demonštrantov a ponúkajú im ochranu. Vplyvný iracký duchovný ajatolláh Alí Sistání v piatok prostredníctvom svojho zástupcu odkázal Iračanom, že podporuje ich požiadavky na zmenu politického systému. Vyzval ale tiež k ukončeniu krviprelievania.