Tentoraz ju čítal aj jeho obhajca Martin Pohovej. Marian Kočner však naďalej komunikáciu považuje za údajnú a vidí za jej čítaním politické motívy. Súd to odmieta. "Je to údajná komunikácia, ktorá sa nachádzala v telefóne, ktorý sa objavil nevedno ako," povedal Marian Kočner. Tvrdí, že bývalý exsiskár a novinár Peter Tóth vypovedal rozdielne, čo sa týka "vzniku Threema fónu".
Obžalovaný tiež zdôraznil, že nemá nič proti čítaniu komunikácie, ak obsahuje niečo k falšovaniu zmeniek. "Nechápal som celkom na poslednom pojednávaní, prečo sa číta komunikácia, z ktorej sme sa nič nedozvedeli. Keď som si večer pozrel správy, tak mi bolo jasné, že to bolo kvôli odvolávaniu podpredsedu Národnej rady (NR) SR," uviedol Marian Kočner. "Nezaujíma ma podpredseda NR SR," reagoval predseda senátu ŠTS Emil Klemanič s tým, že mu je jedno, či bude niekto odvolaný alebo nie. "V pojednávacej miestnosti súd určite kvôli žiadnemu politikovi nepovolil čítanie Threemy," zdôraznil.
Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Ján Šanta uviedol, že komunikácia s podpredsedom NR SR Martinom Glváčom a iné boli čítané aj preto, aby sa ustálila autenticita Threemy.
O možnosť čítať z komunikácie požiadala aj právny zástupca obžalovaného Pohovej. Jeho klient autenticitu komunikácie spochybňuje a považuje jej obsah za "fantazmagorický". Z komunikácie, ktorú čítal Pohovej, vyplýva, že mal Tóth ísť za psychiatrom na mimoriadnu kontrolu. Marianovi Kočnerovi písal, že "zosypal". Podľa Šantu to jeho výpoveď v žiadnom prípade nespochybňuje a nevidí v tom najmenší problém. "Na jednej strane ju spochybňujú, na druhej ju čítajú," uviedol prokurátor na margo toho, že komunikáciu čítala aj obhajoba s tým, že si podľa neho celkom jasne protirečia.