Podľa prvotných správ policajti demonštrovali v mestách La Paz, Sucre, Cochabamba, Santa Cruz, Potosí a Oruro. Ako informuje spravodajský portál BBC, podľa niektorých správ policajti v La Paz neskôr odišli z ulíc a vrátili sa na svoje stanice.
Niekoľko dôstojníkov v rozhovoroch pre miestne médiá vyzvalo Moralesa na rezignáciu. Ako okrem iného uviedli, zastavia ho v tom, aby premenil Bolíviu na diktatúru, ako sú na Kube a vo Venezuele.
Bolívijský minister obrany Javier Zabaleta povedal, že neplánuje nasadiť armádu, aby potlačila policajnú "vzburu". V štátnej televízii vyzval obyvateľov na pokoj a vyhlásil, že si je istý, že policajti budú naďalej "napĺňať ich ústavnú úlohu chrániť ľudí".
Protesty sa v Bolívii konajú od prezidentských volieb, ktoré sa uskutočnili 20. októbra. Demonštranti Moralesa obviňujú zo zmanipulovania volieb, aby si zabezpečil štvrté funkčné obdobie. Prezident obvinenia popiera, odmieta rezignovať a svojich oponentov obviňuje z toho, že sa ho snažia zosadiť. Demonštrácie sprevádzajú násilné strety a nepokoje a vyžiadali si už troch mŕtvych.
Sporné voľby už preveruje Organizácia amerických štátov, pričom výsledky svojho auditu by mala zverejniť pravdepodobne na budúci týždeň. Carlos Mesa, niekdajší prezident a kandidát, ktorý skončil vo voľbách na druhom mieste, však audit skritizoval s tým, že nekonzultovali jeho stranu. Sám v piatok požiadal bolívijský kongres o prijatie mimoriadneho zákona na prípravu nových volieb.