Muž vo veku 78 rokov zomrel po zásahu elektrickým prúdom, keď jeho byt na ostrove Pellestrina zaplavila voda, uviedol taliansky denník Il Gazzettino. Na tom istom ostrove našli v byte aj telo ďalšieho muža. V tomto prípade však nie je vylúčené, že išlo o prirodzenú smrť. Výška vody v meste dosiahla tesne pred polnocou 1,87 metra, k čomu prispel silný vietor. To prekonalo rekord z roku 1966, keď výška vody dosiahla 1,94 metra.
Benátsky starosta Luigi Brugnaro zmobilizoval miestne záchranné zložky. Príčinou tejto "katastrofy" a stále častejších rozsiahlych záplav v Benátkach je podľa neho klimatická zmena. "Vyzývame vládu v Ríme, aby nás podporila. Náklady budú vysoké," vyhlásil Brugnaro. Voda zaplavila viac než 85 percent rozlohy mesta. Úplne zaplavené bolo Námestie svätého Marka ležiace na jednom z najnižších miest v Benátkach. Voda prenikla aj do Baziliky svätého Marka a spôsobila škody na murive budovy.
V dôsledku povodní hlásili výpadky elektrického prúdu vo viacerých častiach mesta. Miestne školy aj škôlky zostanú v stredu zatvorené. Starosta Brugnaro už v utorok avizoval, že v stredu vyhlási núdzový stav. Príliv v benátskej lagúne každoročne vrcholí v priebehu jesene a zimy, keď sa voda prelieva do benátskych ulíc a námestí. Už v roku 2003 sa rozbehol projekt na ochranu mesta pred vysokou vodou, avšak sprevádzajú ho škandály a predlžovanie termínov. Podľa plánu má byť v Benátkach na ochranu lagúny vybudovaných 78 plávajúcich brán.